Зеленський провів нараду щодо захисту Одеської області / фото president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський відвідав Одеську область, де заслухав доповіді військових та взяв участь у нараді щодо захисту регіону.

Як зазначається у повідомленні в Telegram-каналі глави держави, візит відбувся сьогодні, 29 листопада. На нараді обговорили ситуацію в Чорному морі, протимінні заходи та гарантування безпеки "зернового коридору".

"Сьогодні працюємо на Одещині. Розпочали з доповідей військових і наради щодо захисту регіону. Багато важливих питань. Оперативна обстановка та ведення бойових дій у межах відповідальності ОСУВ "Одеса". Ситуація в Чорному морі, протимінні заходи та гарантування безпеки "зернового коридору". Робота ППО Одещини, прикриття Одеси з повітря, інфраструктури "зернового коридору" та наших бригад", - повідомив Зеленський.

Він зауважив, що під час таких відряджень завжди велика честь - зустрітися з українськими захисниками.

"Сьогодні поспілкувався з воїнами, які захищають Південь України, вручив їм державні нагороди. Дякую за службу, за збиті ворожі цілі, за сміливість і самовідданість у захисті нашої держави та людей", - зазначив президент.

Пізніше на сайті президента з'явилась інформація, що очільник держави заслухав доповідь командувача ОСУВ "Одеса" Андрія Гнатова щодо загальної оперативної ситуації та ведення бойових дій у межах відповідальності "Одеси". Було докладно обговорено взаємодію з Повітряними силами та роботу мобільних вогневих груп, позитивний досвід їхнього застосування та пропозиції для покращення ефективності.

Зеленський також заслухав доповідь командувача Військово-Морських сил Збройних сил України Олексія Неїжпапи щодо поточної обстановки в Чорному морі, російських спроб зриву вільного судноплавства, зокрема шляхом дистанційного мінування акваторії. Були обговорені кроки ВМС ЗСУ щодо здійснення протимінних заходів і гарантування безпеки "зернового коридору".

Крім того, командувач повітряного командування "Південь" Дмитро Карпенко поінформував президента про роботу системи ППО Одещини, прикриття з повітря обласного центру, інфраструктури "зернового коридору" та бригад, що ведуть бойові дії в межах ОСУВ "Одеса".

"Співрозмовники обговорили потенціал для покращення ефективності системи ППО завдяки майбутнім надходженням західних систем протиповітряної оборони", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для безпеки військовослужбовців Зеленський передав частину нагород командирам військових формувань для вручення їх за місцем служби.

Військові натомість презентували главі держави настінний годинник, зроблений з елементів збитої російської крилатої авіаційної ракети Х-555.

Президент також відвідав обласний центр соціально-психологічної допомоги. Він ознайомився з умовами проживання внутрішньо переміщених громадян із Харківської, Херсонської, Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей, а також українців, яких було евакуйовано із сектору Газа.

Президент поцікавився розв’язанням поточних проблем мешканців центру. Зокрема, йшлося про працевлаштування, побутові питання, оформлення соціальної допомоги та здобуття освіти.

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер поінформував Зеленського про плани щодо покращення умов проживання в центрі. Зокрема, йшлося про продовження робіт з ремонту будівлі, утеплення фасаду, збільшення електричної потужності та подальшу реконструкцію приміщень задля розміщення людей.

Нині в обласному центрі соціально-психологічної допомоги перебувають 69 людей, 17 із яких - діти.

Війна в Україні - останні заяви президента

Як повідомляв УНІАН, 28 листопада у своєму вечірньому зверненні Зеленський натякнув, що Україна готує "хороші далекобійні речі", щоб російські окупанти відчували українську силу.

Він також розповів про засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. За словами президента, на засіданні був, зокрема важливий аналіз нещодавніх атак проти України та тактики захисту протиповітряної оборони. Зеленський відзначив потребу в розвитку та посиленні українських мобільних вогневих груп, а також в усіх максимально ефективних системах протиповітряної оборони.

Крім того, глава держави наголосив на необхідності значного посилення фортифікаційних робіт.

Також Зеленський анонсував підготовку комплексного плану з мобілізації.

Вас також можуть зацікавити новини: