Микола Маломуж зауважив, що ухвалений пакет допомоги від США повністю зриває стратегічні плани Росії / фото УНІАН

Коли Україна отримає довгоочікуваний пакет допомоги від Сполучених Штатів Америки, то ЗСУ, швидше за все, зможуть перейти від оборони до проведення наступу у другій половині літа. Про це заявив генерал армії України, колишній голова СБУ Микола Маломуж в ефірі телеканалу "Еспресо"

За його словами, росіяни думали, що США не нададуть Україні пакет допомоги, тому за період затримки визначили для себе військові цілі. 

"Сьогодні вони проводять тактичний наступ на декількох ділянках фронту. Й планують окупанти на травень-червень перейти до великого стратегічного наступу. Тому вони заявляють про ціль захопити Донецьку, Луганську, частково Харківську та Запорізьку області. Ці цілі вони ставили, розраховуючи на те, що Україна не отримає пакет допомоги від США", - зазначив Маломуж.

Відео дня

Генерал наголосив, що ухвалений пакет допомоги Україні від США повністю зриває стратегічні плани армії РФ. Водночас за його словами, окупанти найближчими тижнями та місяцями намагатимуться прорватися на деяких напрямках, проте перспектив вони не мають. 

"Системних резервів для наступу на чотирьох напрямках у них немає. Україна навпаки, має добрі перспективи успішно тримати оборону. І, ймовірно, до кінця літа підготувати наступальні операції", - пояснив Маломуж. 

Ухвалення допомоги від США: що відомо

Як писав УНІАН, 20 квітня Палата представників США схвалила законопроект про допомогу Україні. Загалом було виділено майже 61 мільярд доларів. Попри те, що законопроект має назву "про допомогу Україні", частина коштів підуть до інших держав, які "постраждали від війни". 

Проте ухвалення такого законопроекту є лише першим етапом погодження. Далі його мають погодити верхня палата Конгресу - Сенат. Своєю чергою там більшість мають демократи, які пообіцяли, що розглянуть цей законопроект якомога швидше. За словами представників демократичної партії, загалом їх влаштовує такий проект закону про допомогу Україні. 

Також повідомлялось, що така допомога від США може опинитися в Україні дуже швидко. Представник Міноборони США генерал-майор Патрік Райдер наголосив, що країна має можливість "перевозити матеріальні засоби дуже швидко".

"Ми можемо здійснити перекидання протягом кількох днів", - запевнив він.

Вас також можуть зацікавити новини: