КНДР переживає техногенний колапс / фото REUTERS

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що повідомлення про постачання боєприпасів з Північної Кореї до Росії слід сприймати з одного боку зі ступенем настороженості, з іншого, з холодним і розважливим позитивом.

"Настороженість обумовлена тим, що якщо Росія і справді зараз знаходиться у відчайдушному становищі. РОВ критично не вистачає боєприпасів і техніки для продовження війни в Україні, а за рахунок своїх ресурсів вона цю проблему не може вирішувати своєчасно і в повному обсязі. Тому, залучення третьої сторони для неї є архіважливим завданням. І КНДР здається цілком доречним кандидатом. У КНДР є досить широка номенклатура техніки і боєприпасів, які підходять російській армії. Це обумовлено тим, що більшість з цих екземплярів це радянсько-китайська техніка і відповідною уніфікованою специфікацією. Є потенціал як для передачі самих зброї, так і відповідних боєприпасів, в яких РОВ так само відчуває необхідність", - написав він.

Олександр Коваленко зазначив, що проблематика їх доставки полягає в тому, що єдиним залізничним сполученням між КНДР і Росією є міст "Дружба", тобто – всього лише одна логістична артерія.

Відео дня

"КНДР переживає техногенний колапс. Техногенний колапс, що став наслідком технічної і технологічної деградації, привів до того, що, наприклад, транспортна галузь там зараз не в кращому стані і забезпечувати потік курсуючих 24/7 ешелонів з БК вони не зможуть. Такого потенціалу просто немає. У КНДР навіть немає необхідної кількості ешелонів, щоб забезпечувати повною мірою перевезення боєприпасів і техніки в Росію", - повідомив Коваленко.

Експерт зазначив, що зараз основний потік БК йде вже навіть не з Центрального військового округу, а в основному з Східного.

"Улан-Уде, 6 тис км до кордону з Україною, це вам не Уссурійськ - 10 тис км до кордону України? Виснаження ж складів і логістика подвійно чинять негативний вплив. Власне, північнокорейські боєприпаси долатимуть саме цей шлях – понад 10 тис км до України. Тобто, проблематику з плечем підвезення ці поставки не вирішать", - додав він.

Роль КНДР у війні РФ проти України - деталі

Росія купує мільйони артилерійських снарядів і ракет у Північній Кореї. Про це свідчать розсекречені дані американської розвідки.

Також Північна Корея може постачати Росії 107-мм ракети "Катюша", 122-мм ракетні установки, 155-мм або 122-мм артилерійські снаряди або інші боєприпаси для стрілецької зброї, кулеметів або автоматичних гвинтівок.

30 січня 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що в Альянсі знають, що Північна Корея допомагає Російській Федерації у війні проти України.