Удари по порту роблять Росію не дуже надійним партнером / скріншот

Швидше, ніж до кінця року, буде рішення щодо зняття заборонити деякими країнами на використання їх зброї для ударів по стратегічних цілях в Росії. Таку дуку висловив військовий експерт, директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону.

"Швидше, ніж до кінця року, буде знайдена формула за якою Україні буде дозволено бити зброєю партнерів", - переконаний він.

Мусієнко зазначає, що також ведуться розмови про направлення в Україну військових країн НАТО.

Відео дня

"Більше того, ми вже переходимо на інший етап – про відправку військових країн НАТО  в Україну. Різних, які на це згодні. Зараз мова йде про військових інспекторів країн НАТО.  Думаю, що кінця року певні серйозні зрушення нас очікують", - наголосив він.

Мусієнко також зазначив, що Україна вже сьогодні завдає ударів по російських стратегічних цілях, зокрема, по Новоросійському морському порту. Він наголосив, що це важливий логістичний центр для Росії, який дає їй можливість здійснювати певні поставки, зокрема, й нафтопродуктів, подекуди і в обхід санкцій.

При цьому він нагадав, що через цей порт йдуть і нафтопродукти з Казахстану та Азербайджану. Такі удари по порту роблять Росію не дуже надійним партнером.

"Можу сказати, що Україна вийшла на новий етап ударів, розширює фактично межі географічно цих об’єктів і я думаю, що це не останній удар по цьому порту", - наголосив Мусієнко.

Він зазначає, що це не спонтанний удар.

"Спостереження за цим об’єктом ведуться давно і способи враження його шукалися. Тобто це не означає, що зараз виникло якесь спонтанне рішення. Іноді для того, щоб нанести удар по тому чи іншому об’єкту потрібно тижні або й більше для організації операції", - наголосив експерт. 

Удари по території РФ західною зброєю

Посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що Сполучені Штати мають на меті допомогти Україні захистити себе, але не уможливлюють і не підтримують удари своєю зброєю по території Росії.

Відповідаючи на запитання журналістів, як Україні виграти війну за умов, коли Штати не дозволяють бити по російській території, Брінк зазначила, така позиція Вашингтона залишається незмінною від початку повномасштабної війни.

У ніч проти 17 травня дрони уразили підприємство з перевалки нафтопродуктів у Новоросійську, що на території РФ.

Йшлося про пошкодження щонайменше одного резервуара на території компанії ВАТ "ІХП", що займається перевалкою нафтопродуктів, рідких мінеральних добрив і рослинних олій. 

Також на сайті заводу йшлося про те, що він "надає послуги з приймання вантажів із залізничного та автомобільного транспорту із суден типу "річка-море", здійснює накопичення вантажів у резервуарах і відвантаження на морські судна через причали ПАТ "НМТП" (Новоросійський морський торговельний порт).

Вас також можуть зацікавити новини: