Росія планувала наступати відразу на чотирьох напрямках на Харківщині / фото t.me/mod_russia

Російсько-українська війна триває й окупанти звернули увагу на новий напрямок на Харківщині, розповів в ефірі телемарафону військовий експерт Олександр Мусієнко.

"Я скажу, що Золочів, Богодухів, взагалі напрямок з Грайворона, він розглядався ще напочатку операції на Харківщині. Він був змінений і відтермінований, оскільки ворог поніс втрати, їм треба було зосередитися на напрямку Вовчанську. Зараз те, що відбувається – це не намагання, як напочатку, провести комплексу операцію", – сказав Мусієнко.

Він також додав, що на початку нового вторгнення РФ на Харківщину, Росія планувала наступати відразу на чотирьох напрямках, зокрема два з них – це Липці та Вовчанськ. 

Відео дня

"І ще два – це Козача Лопань і Золочів чи Богодухів. Вони мали рухатися в бік Великої Писарівки на Сумщині, а далі вже або на Богодухів, або напряму на Золочів. Але на Золочів не так усе просто – по-перше, ландшафт, по-друге – шляхів сполучення не так багато. І тому вони під вогневим контролем зараз перебувають. Вони можуть спробувати, але я не думаю, що ці атаки будуть успішними. Мету, яку зараз ворог собі ставить – це після того, як вони підтягнули дещо укріплення, звезли з Ленінградської області та й не тільки, мета – спробувати розтягнути наші сили тут і спробувати завадити контрнаступальним діям в районі Вовчанська", – пояснив Мусієнко.

Російсько-українська війна: інші важливі новини

За інформацією від Bloomberg, китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, аналогічний іранському "шахеду". На думку журналістів, це ознака того, що Китай наближається до надання такого роду летальної допомоги РФ, про що раніше попереджали західні політики.

Тим часом Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR) провела опитування і з'ясувала, що більшість європейців не вірить, що Україна переможе на полі бою. Водночас велика частина опитаних схильна вірити, що війна завершиться шляхом переговорів.

Вас також можуть зацікавити новини: