Нідерланди готові передати Україні винищувачі F - 16 / REUTERS

Військовий експерт Олег Жданов прокоментував останні новини про те, що Україна може отримати американські винищувачі F-16 та британські аналоги далекобійних ракет ATACMS.

Він нагадав, що питання передачі Україні літаків підняли Нідерланди, і на це вже позитивно відреагували США: "Отже питання передачі F-16 - це всього лише питання часу. Причому, наскільки я розумію, питання найближчого часу. Це можуть бути кілька тижнів або кілька місяців. Але як казав Ллойд Остін, вікно можливостей - до весни. Тому я думаю, що, швидше за все, до весни ми отримаємо західну авіацію до складу Сил оборони України".

Також Жданов нагадав про готовність Британії передати Україні аналоги ракет ATACMS, які можуть бути застосовані за допомогою реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS.

Відео дня

"Якщо ми отримаємо авіацію і ракети, то ми заповнимо весь список озброєння, яке нам необхідно для перемоги у цій війні", - резюмував експерт.

Американські винищувачі F-16 для України - останні новини

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Нідерланди готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16, якщо отримають відповідний запит.

Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує широку підтримку в Штатах можливого рішення Нідерландів передати Україні винищувачі F-16: "Ми вже давно дотримуємося думки, що те, що постачають наші союзники - це їхня справа. І ми підтримуємо незліченні вклади (в оборону), які наші союзники внесли для України".