Наразі у Вовчанську продовжують тривати бої / фото 95 одшбр

Російські окупанти не відмовилися від мети щодо створення загрози на північному напрямку. Про це розповів аналітик Defense Express Сергій Згурець в ефірі телеканалу "Еспресо"

"Ймовірно, там триває певне перегрупування і противник продовжить спроби просуватися на цьому напрямку, створюючи умови для наближення до Харкова. Сил для захоплення міста в окупантів недостатньо. Але в будь-якому разі підходи, пов'язані з відволіканням українських сил і резервів з інших напрямків, є на меті у противника. Тому цей напрямок залишається складним, як і всі напрямки бойових дій", - підкреслив експерт.

Згурець наголосив, що наразі бої тривають на північній частині самого Вовчанська. За його словами, росіяни будуть продовжувати діяти в напрямку Вовчанська та Липців. 

Відео дня

"Зараз там просування противника зупинено. Туди перекинуті додаткові сили української сторони. По Вовчанську ми думали, що лінія оборони проходить по річці, а противник знаходиться на північній частині. Проте є відео, де видно, що бої тривають і на північній частині самого Вовчанська. Ворог туди підтягнув вогнеметні системи ТОС. Тож українські підрозділи утримують ділянки і на північній частині річки Вовча", - пояснив аналітик.

Згурець зауважив, що загроза для Харкова була ще до того, як Росія розпочала наступ на північному напрямку кордону. 

"Коли ми говоримо про тактико-технічні характеристики, то розуміємо, що зараз від Липців до Харкова, в найкоротших ділянках приблизно 21 км. Дійсно, є зразки артозброєння, які РФ може підтягнути на дистанцію до 25 км і використовувати ствольну артилерію для ударів по Харкову. Але РФ і до цього часу мала можливість здійснювати удари по цьому місту-мільйоннику, використовуючи системи залпового вогню, зокрема РСЗВ "Смерч" з дальністю 120 км, керовані авіабомби і крилаті ракети", - додав експерт. 

Наступ РФ на Харківщині - останні новини

Раніше командир розвідувального підрозділу Збройних сил України Денис Ярославський заявив, що перша лінія оборони на півночі Харківської області наразі перебуває в окупації. Можливо, під час прориву держкордону окупанти знали на якому напрямку немає мінних загороджень

Своєю чергою в Інституті вивчення війни заявили, що ЗСУ просунулися біля Липців, проте росіяни продовжують атакувати далі. Також повідомляється, що у районі Вовчанська окупанти продовжують вести штурми на північний схід від Харкова.

Вас також можуть зацікавити новини: