Українські військові бачили, як росіяни проривають кордон на Харківщині / колаж УНІАН, фото 93 ОМБр Холодний Яр, скріншот з відео

Перша лінія оборони на півночі Харківської області наразі в окупації. Під час прориву державного кордону ворог, можливо, знав, на якому напрямку немає мінних загороджень. Про це розповів командир розвідувального підрозділу Збройних сил України Денис Ярославський в ефірі КИЇВ24.

колаж УНІАН, фото 93 ОМБр Холодний Яр, скріншот з відео

"Я безпосередньо своїми очима бачив прорив державного кордону, коли 9-го травня це сталося. І я спостерігав, як вони проїжджали крізь сітку-рабицю і не підривалися на мінних загородженнях. У мене виникли два питання: по-перше, чи там взагалі були мінні загородження, по-друге, чи вони знали, де її немає. Тому, так чи інакше повинна була розбиратися Служба безпеки", - сказав він.

Відео дня

За словами військового, зараз вони не можуть нічого сказати про першу лінію оборони на півночі Харківщини, тому що вона знаходиться під окупацією. 

"Але я вам скажу, позитивний ефект. Не зважаючи на те, що мене всі там звинувачували в ІПСО, і ви бачили, що я мав рацію. ДБР назвала 28 підозрюваних серед військовослужбовців різного складу", - розповів командир розвідувального підрозділу ЗСУ.

Прорив українського кордону - розслідування

Як повідомляв УНІАН, працівники Держбюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом прориву військами Російської Федерації державного кордону в Харківській області.

В бюро поінформували, що наразі вже встановлений похвилинний розвиток подій. Призначено низку важливих експертиз. В ДБР підкреслили, що 10 травня 2024 року окупанти під час штурмів українських позицій зуміли прорвати перший ешелон оборони та захопити кілька населених пунктів вздовж лінії кордону України з РФ, завдавши втрат ЗСУ та мирному населенню. 

У межах досудового розслідування бюро комплексно перевіряє рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодію між військовими підрозділами тощо. Також перевіряються дії керівництва усіх ланок в регіоні в ході наступальних дій противника, до та після них, досліджуються можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ.

Вас також можуть зацікавити новини: