Командир Вовків да Вінчі розповів, чому на фронті частіше гинуть молоді/ Колаж УНІАН, фото 148 окрема артилерійська бригада, скріншот

На фронті частіше гинуть молоді бійці, бо вони рвуться в бій. Про це в інтерв’ю ТСН розповів 29-річний командир батальйону "Вовки да Вінчі" Сергій Філімонов.

"Ми зробили дошку з загиблими, і майже 95% людей молодші за мене. Тобто там є і зовсім молоді хлопці, є трошки старші, але реально гинуть хлопці 2003-2002 років народження", - розповів він.

Він пояснив, що причина в тому, що молоді намагаються проявити себе, у них "завжди азарт", і вони намагаються бути в тих групах, де найнебезпечніше.

Відео дня

"Зараз багато дівчат хочуть тільки на бойову посаду. А хлопці, це часта історія, коли "ой, я хочу гранатомет, пару гранат, автомати, навчіть мене, як вбивати, я хочу танк підпалити". Часто такі люди після першого, другого бойового кажуть "я б десь, може, подалі би сів, може, я снайпер, а потім вже, може, я аналітик хороший, а може, я й діловодом би був". Але є люди, які в цивільному житті лікарі, вчителі фізкультури, ще хтось. Вони спочатку "ми боїмося штурмувати, боїмося стояти на позиціях", а потім, коли спробували…", - поділився Філімонов.

Він розповів, що коли знаходишся на бойовому чергуванні, немає часу боятись.

"Ти виходиш, розумієш, що, скоріше за все, загинеш, але тобі треба зробити все, щоб не загинути, щоб не бути "подарунком", - зазначив він.

"Треба все одно бути завжди готовим, що ти помреш. Тоді і помирати легше, мабуть. Точно легше виконувати завдачу. І навіть безпечніше, можна сказати", - каже військовий.

За його словами, для того, щоб люди не помирали, треба дуже відповідально відноситись до планування, розвідки.

"Залучати всі засоби і не шкодувати, не думати, що буде, якщо ми ще один дрон загубимо, якщо нам машину підірвуть. Треба віддаватися повністю і пам'ятати, що людське життя набагато цінніше, ніж будь-який танк, гелікоптер, літак. Ти маєш спланувати, і в тебе мають бути наявні сили та засоби для того, щоб виконати це завдання. Якщо його виконати неможливо, по об'єктивним причинам, то ти маєш про це говорити. Є правила, за якими ти маєш воювати", - каже він.

Філімонов про мобілізацію 

За словами нового командира "Вовків да Вінчі", українській армії необхідно мобілізувати щонайменше 250 тисяч осіб. Без цього воювати буде неможливо.

Також за його словами, зараз на фронті ще є підготовлені бійців, у яких зможуть вчитися новомобілізовані, а через рік буде набагато важче. 

Вас також можуть зацікавити новини: