РФ навмисно затягує обміни полоненими: експерт розповів, для чого це Москві

Часто Росія просто не підтверджує знаходження в їхньому полоні окремих військових.

Кожен обмін полоненими для України є складним. Адже Росія навмисно затягує передачу деяких людей, тримаючи їх з 2022 року. Про це в етері Radio NV розповів колишній співробітник Служби безпеки України, військовий експерт Іван Ступак.

"Яка мета такого тримання? Для того, щоб створити певну напругу в українському суспільстві. Так, вона не буде супер великою, але вона буде. Тут напруга, там напруга. Стосовно чого. Родичі цих полонених повинні бути виснажені від того, що відбувається. Вони повинні звинувачувати владу, що вона не робить. Тобто логіка росіян зрозуміла – чим більше точок напруги в різноманітних аспектах в українському суспільстві, тим краще. Це для розуміння, чого так довго тримають наших військових", – розповів Ступак.

Він додав, що є окремі категорії українських військових, яких Москва взагалі не хоче віддавати на обмін.

"Це, наприклад, бійці полків "АЗОВ", яких орієнтовно в російському полоні знаходиться близько 1000 людей. Їх РФ принципово повертати бажання не має… Плюс є багато моментів, коли РФ просто не підтверджує знаходження українських військових у полоні", – додав Ступак. 

Обмін полоненими: важливі новини

20 червня Україна провела черговий обмін військовополоненими з Росією. Зазначається, що цього разу обидві сторони передали важкопоранених та тяжкохворих військовослужбовців.

Повідомляється, що серед повернутих з полону є оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року.

Вас також можуть зацікавити новини: