ЗСУ все одно форсують Дніпро, вважає Світан / фото wikimedia.org

Військовий експерт Роман Світан впевнений, що росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС саме для того, щоб не допустити висадки українського десанту на лівому березі Дніпра.

За його словами, у росіян там було занадто мало сил для того, щоб стримати наступ ЗСУ через Дніпро. Тому підрив греблі був в російських планах відпочатку. З урахуванням цього основна лінія російської оборони будувалася на значній відстані від річки – щоб не затопило.

"Як мінімум на місяць вони відтермінували наше форсування Дніпра в цьому регіоні. Зараз [план контрнаступу ЗСУ] змінився в більшій частині, зараз будуть використані резерви на запорізькому, донецькому і луганському напрямку", – заявив Світан.

Експерт припустив, що коли вода зійде і місцевість підсохне, Генштаб знову може повернутися до плану наступу з форсуванням Дніпра. 

"Нікуди від цього росіяни не подінуться, не підуть. Той напрямок - з-під Херсона або з-під Каховки в бік Армянська - він буде одним з основних", - вважає Світан.

Ситуація з повінню на Херсонщині - останні новини

Із затоплених вулиць Херсона врятували всіх бажаючих. Вранці 8 червня рятувальні всюдиходи-амфібії пройшлися по зоні лиха, але нікого не підібрали – не було бажаючих.

Глава ОП Андрій Єрмак попередив, що через знищення Каховського водосховища і масовану повінь можуть загинути багато червонокнижних видів – без перспективи відновлення популяції.

Вас також можуть зацікавити новини: