Фрегат "Адмірал Макаров" / фото Міністерства оборони РФ

Стало відомо, які саме російські кораблі Чорноморського флоту були уражені 29 жовтня у тимчасово окупованому Севастополі.

Про декілька з них детально розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

За його словами, можна говорити про серйозні пошкодження фрегата проекту 11356р "Адмірал Макаров" та морського тральщика проекту 266м, шифр "Аквамарин-М" – "Іван Голубець".

Відео дня

Коваленко зазначив, що "Адмірал Макаров" – носій 8 крилатих ракет "Калібр": "Не один раз обстрілював територію України даним озброєнням".

А тральщик "Аквамарин-М" – "Іван Голубець". брав безпосередню участь у мінуванні виключної економічної зони України, тим самим блокуючи судноплавство, зазначив експерт:

"У будь-якому випадку, у результаті сьогоднішнього інциденту був пошкоджений не просто морський тральщик, а повноцінний військовий злочинець, який несе повну відповідальність за продовольчу кризу, як і інші кораблі Чорноморської флотилії РФ".

Фрегат "Адмірал Макаров" проекту 11356р

Як зазначив Коваленко, у 2014 році, коли Росія вторглася в Україну, були припинені поставки ряду комплектуючих російським кораблебудівникам. Одною з таких була газотурбінна корабельна установка М7Н2.

"Фактично, Україна своїми санкціями унеможливила подальшу реалізацію перспективного проекту 11356 для ВМФ РФ, а зараз ми і зовсім можемо спостерігати, як цей проект множиться на нуль, діями якихось непізнаних надводних об'єктів! Адже в складі ВМФ РФ таких фрегатів всього три, і будувати нові вони не можуть. Хоча, помилка, не три, а тепер вже два. Адже поки фрегат на ремонті, він не в складі. А скільки триватиме ремонт і чи підлягає він йому взагалі – це ще більш цікаве Питання, відповідь на яке ми теж дуже скоро дізнаємося", – розповів експерт.

Морський тральщик "Аквамарин-М" – "Іван Голубець" проекту 266м

За інформацією оглядача, цей корабель був введений до складу флоту в 1973 році. У складі ж Чорноморської флотилії РФ таких кораблів всього чотири, і будувати подібні їм вони не можуть.

"Пошкодження, отримані "Іваном Голубцем" від якогось непізнаного надводного засобу, ще будуть уточняться. Але той факт, що він потребує ремонту, – незаперечний", – додав Коваленко.

Атака на російські кораблі в Севастополі 29 жовтня

Вранці 29 жовтня стало відомо про вибухи в Севастополі. Повідомлялося про пошкодження кількох кораблів Чорноморського флоту РФ.

Пізніше з'явилася інформація, що у Севастополі підірвали російські кораблі: чотири військові кораблі, в тому числі фрегат і десантний корабель.

Крім того, були опубліковані ексклюзивні кадри атаки надводних безпілотників на російські кораблі в Севастополі.