Третя світова війна вже триває, вважає Станіслав Желіховський / фото 93 ОМБр Холодний Яр

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року завершилася друга Холодна війна і почалася Третя світова. Вона може тривати або до завершення російсько-української війни, або перекинеться на інші країни. 

Про це під час круглого столу "Два роки повномасштабної агресії росії. Війна за Україну — війна за Європу" сказав член-кореспондент Української академії геополітики та геостратегії, кандидат політичних наук Станіслав Желіховський, пише Армія.Inform. За його словами, зараз ми фактично перебуваємо в періоді Третьої світової війни із сильним гібридним аспектом.

"Це варто враховувати, тому що фактично ми бачимо, що не лише Україна перебуває в конфронтації з Російською Федерацією, а й інші країни світу. І не лише тому, що вони постачають ті чи інші види озброєння, а й тому, що вони також потерпають від гібридних дій Росії", – пояснив він. 

Якщо війна не перекинеться в гарячій фазі на інші країни, а Путін залишиться при владі, може початися третій етап Холодної війни. Тоді за 5–8 років він може перерости у зіткнення РФ та НАТО.

Желіховський наголосив, що Україна вистояла на початку вторгнення і виграла для світу вже два роки часу. 

"2–3 дні давалося насправді не Україні, 2–3 дні давалося всьому вільному світу, усій Західній цивілізації. Світу, який волів жити за усталеними правилами, які діяли протягом багатьох десятиліт", – додав він. 

Загроза Третьої світової війни: інші новини

Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що епоха відносного миру та стабільності вже закінчилася. За його словами, Захід має залучати усе суспільство загалом до протидії глобальним загрозам, не обмежуючись стандартними військовими планами штабного керівництва.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк каже, що якщо Росія не програє у війні в Україні, то росіяни атакують тим чи іншим способом різні країни в Європі і, врешті-решт, розв'яжуть Третю світову війну. 

Вас також можуть зацікавити новини: