
За останній тиждень російські війська домоглися швидких успіхів у східній частині Донецької області, захопивши кілька сіл і наблизившись до міста Покровськ, одного з головних опорних пунктів української оборони в цьому районі, пише The New York Times.
На думку військових аналітиків, ці швидкі успіхи відображають поліпшення здатності Москви використовувати "тріщини" в українських оборонних лініях, які були ослаблені нещадними російськими атаками та браком ресурсів.
Вони вважають, що останніми місяцями російські війська дедалі більше уваги приділяють виявленню ослаблених і погано організованих українських підрозділів, перш ніж прориватися, кидаючи на поле бою десятки солдатів і бронетехніки.
"Росіяни промацують позиції, щоб побачити, чи утримується батальйон, чи відступає. Щойно вони знаходять ослаблені батальйони і бригади, вони тіснять їх, попри втрати", - зазначив військовий аналітик державного Національного інституту стратегічних досліджень в Україні Микола Бєлєсков.
Як приклад у статті наводиться втрата села Прогрес на Покровському напрямку фронту в Донецькій області. При цьому причинами швидкого просування російських військ вказуються хаотичний відступ або невміла ротація бійців.
Як зазначив військовий аналітик з Відня Франц-Стефан Гаді, "ротація зазвичай є найнебезпечнішим моментом" для армії, оскільки вона залишає позиції лише частково укомплектованими, коли солдати відступають. За його словами, постійна присутність дронів-розвідників, що ширяють над полем бою, надзвичайно ускладнює проведення таких ротацій, особливо для України, чиї оборонні лінії і без того тонкі через брак робочої сили.
Як додав Бєлєсков, зазначені досягнення Росії не призвели до якихось "великих проривів". Водночас, як зазначається, вони загрожують "останньому оборонному поясу" України в Донецькій області.
Війна в Україні - просування військ РФ
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські війська просунулися кількох ділянках фронту, зокрема біля Водяного Донецької області. За даними проєкту DeepState, також росіяни мають успіхи біля Уманського, Новоселівки Першої, Желанного, Веселого і в Красногорівці.
Як писав The Washington Post, Росія змогла вдосконалити свою тактику, що забезпечило їй поступове просування на фронті в Донецькій області. Вказувалося на те, що повторне вторгнення росіян у Харківську область, хоча й дало вкрай обмежені досягнення, але змогло відтягнути на себе українські резерви.