Росія змогла удосконалити свою тактику, що забезпечило їй поступове просування на фронті в Донецькій області. Про це пише The Washington Post.
Нова тактика агресора
Видання зауважує, що повторне вторгнення росіян у Харківську область, хоча й дало вкрай обмежені здобутки, але змогло відтягнути на себе українські резерви.
"Ця стратегія розумна: ти намагаєшся зосередити силу свого ворога в одному напрямку, а потім відволікти його в іншому. Їхня перша мета — знищити нас. Друге — підштовхнути нас, щоб вони могли отримати більше важелів для мирних переговорів і отримати від нас більше. Вони майже на межі захоплення Донецької області", – каже 30-річний Олександр, командир батальйону 47-ї бригади, який воює під Очеретиним.
Путінські війська зараз тиснуть по дузі з трьох ключових точок: Часів Яр, на захід від міста Бахмут; через невелике промислове місто Торецьк; і в сільській місцевості на захід від села Очеретине, розташованого на стратегічній височині на північний захід від Авдіївки.
"Хоча в інших місцях точаться інтенсивні бої, зокрема в Куп’янську на північному сході та в деяких точках уздовж південного фронту, наступ на Донбасі є помітною зміною тактики російського командування, яке, схоже, навчилося на минулих помилках і тепер досягає стабільних успіхів для Кремля, що також загрожує українському місту Костянтинівка, яке розташоване на стратегічній магістралі", – пише WP.
Аналітик американського "Інституту вивчення війни" Кароліна Хірд зауважує, в минулому значному прогресу росіян перешкоджали численні тактичні помилки.
"Раніше просто кидали людей на тривалі зусилля з великими втратами. Тепер російські оперативні командири вчаться виконувати одночасні та взаємні посилюючі наступальні зусилля та підтримувати постійний тиск на українські сили", – пояснила вона.
Проблеми у Сил оборони
Натомість українські командири та солдати, опитані WP, скаржаться на виснаження та скорочення ресурсів, у тому числі на серйозну нестачу військ. Новий закон про мобілізацію, ухвалений українським парламентом, ще не надав вкрай необхідного посилення, оскільки новобранці все ще проходять підготовку, а деякі військовозобов’язані втекли з країни або ховаються вдома, щоб уникнути призову.
Один 56-річний сержант із позивним "Барт" описав ситуацію як "критичну" та сказав, що на передовій "серйозний хаос". Він пояснив українські невдачі рішеннями керівництва, зокрема випадками, коли позиції українських і російських сил на передовій перемішувалися.
Декілька українських командирів пояснили прискорення бойових дій тим, що Росія значно збільшила свої можливості радіоелектронного глушіння, щоб стерти попередню перевагу України у використанні дронів-камікадзе.
Українські військові також відзначили наростаюче використання росіянами авіаційних бомб, особливо плануючих бомб. За їхніми словами, це завдає значної шкоди та впливає на бойовий дух оборонців.
Стратегічні перспективи
Хоча українські солдати висловлюють гірке переконання, що агресор незабаром зможе захопити усю Донецьку область, Кароліна Хірд з Інституту вивчення війни іншої думки. За її словами, Росія навряд чи зможе досягнути стратегічного успіху, попри нинішні обмежені досягнення.
"Росія не продемонструвала, що може ефективно здійснювати механізований наступ і захоплювати значні території, тому навряд чи вони зможуть силою взяти весь Донбас", – сказала вона.
І все ж, за її словами, повільний, виснажливий конфлікт є більш вигідним для Москви, оскільки моральний дух України та майбутня підтримка Заходу ставляться під сумнів.
Війна в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, США зірвали таємну військову операцію України на прохання Москви. Доки російська пропаганда пояснює вбивства українців уявною війною з НАТО, це не заважає російському міністру оборони телефонувати до Пентагону і просити у нього захисту від України.
Також ми розповідали, що протягом минулої доби на фронті в Україні зафіксували загалом 122 бойових зіткнення. Як розповіли у Генштабі ЗСУ, найскладнішою ситуація є на Торецькому і Покровському напрямках.