Встигнути до 20 квітня: експерт пояснив, чому РФ поспішають отримати успіхи на фронті

Росіяни намагалися використати туман, щоб прорвати фронт на півдні, але їм цього не вдалося. Про це в етері розповів Іван Ступак, військовий експерт, колишній співробітник СБУ, в етері на Radio NV.

"Туман густий, українські дрони не літають. І вони вирішили повторити той успіх, який у них був в листопаді 2025 року в напрямку Гуляйполя. Коли вони скористалися густим туманом, підійшли до наших позицій і там змогли зайняти ці позиції, які були кинуті окремим підрозділом Збройних Сил України. І от вони вирішили, що цей трюк двічі можна буде реалізувати. Не сталося, не вдалося", – сказав Ступак.

Він додав, що внаслідок цієї операції Сили оборони ліквідували значну кількість особового складу РФ. Водночас він зазначив, що крім туману, РФ намагалася прорвати фронт й через наближення 9 травня. 

Відео дня

"9 травня - це день, коли у РФ офіційно відкривається портал для нагородження всіма позачерговими званнями. Але щоб на 9 травня це отримати, десь до 20-х чисел квітня, як свідчить практика бюрократична, треба встигнути подати до російського генштабу рапорти про свої здобутки. От вони показують якісь свої штурми, сподіваючись, що вдасться пробити, захопити, написати рапорт, що ми тут зробили, досягнули", – пояснив Ступак.

Ситуація на фронті: важливі новини

Раніше про те, що РФ спробувала прорвати фронт на півдні, повідомив командувач Сил безпілотних систем (СБС) Роберт "Мадяр" Бровді. За його словами, протягом півтори доби РФ втратила лише в цьому районі 900 солдатів вбитими та пораненими. Він зазначив, що росіяни спробували скористатися негодою, застосовуючи для штурмів не лише піхоту та техніку, а й коней.

Тим часом речник 11-го армійського корпусу Збройних Сил України Дмитро Запорожець повідомив, що росіянам поставили за ціль до травня захопити Костянтинівку Донецької області. А протягом літа, за його словами, ворог хоче розгорнути повномасштабні бої за Краматорськ та Слов’янськ.

Вас також можуть зацікавити новини: