Україна намагається зірвати російський наступ, атакуючи об'єкти на території РФ, - NYT

З осені російські війська мають перевагу на полі бою, що дозволяє їм здійснювати наступальні дії на різних напрямках фронту, аби прорвати українську оборону, пише The New York Times

У виданні нагадали, що Росія нещодавно відкрила новий фронт на Харківщині, захопивши кілька населених пунктів та змусивши ЗСУ відійти на інші позиції. Після чого армія РФ намагається максимально скористатися ситуацією, а саме прорвати "ослаблену українську оборону". 

Аналітик фінської Black Bird Group, яка аналізує супутникові знімки та бойові кадри з фронту, Пасі Паройнен зазначив, що цього року Росія захопила більше території, ніж втратила під час літнього контрнаступу України торік.

Відео дня

"Частиною стратегії України, спрямованої на те, щоб зірвати цей повільний, але неухильний наступ, є тривала повітряна кампанія проти російських об'єктів, які постачають паливо та інші нафтопродукти для танків, кораблів і винищувачів", - підкреслили в NYT.

Журналісти нагадали, що у неділю шість українських безпілотників завдали удару по нафтопереробному заводу в Краснодарському краї Росії, що змусило завод зупинити роботу.

Також українські війська прагнуть підірвати російську енергетику, яка є основою російської економіки та військових зусиль. США опублікували звіт, у якому наголосили, що дії ЗСУ "вивели з ладу близько 14% російських нафтопереробних потужностей", тому до середини березня внутрішні ціни на бензин та дизельне пальне у Росії зросли на 20-30%. Такі дані були зібрані з кінця січня до кінця березня. 

Крім того, у неділю в Росії заявили, що їй вдалося знищити 9 українських ракет, які летіли на Крим. У NYT зауважили, що Росія перетворила український півострів на центр військової логістики для перекидання військ та боєприпасів на поле бою на півдні країни. Також росіяни використовують Крим "як стартовий майданчик для запуску безпілотників і ракетних атак".

Війна в Україні - останні новини

Раніше ветеран російсько-української війни, майор Нацгвардії у відставці Олексій Гетьман заявив, що у Росії зрозуміли, що зможуть перетворити Харків та Суми на "сіру зону", тим самим створивши для України великих проблем. 

"Треба мати 2-4 напрямки наступу, якийсь з них головний. Може бути й два головних напрямки, якийсь відволікаючий, це теж звичайна тактика і доволі відома", - зауважив він.

Також повідомлялось, що дрони ГУР вдарили по нафтобазі в Ленінградській області, внаслідок чого було знищено три резервуари з пальним.

"Декарбонізація путінської диктатури триватиме й надалі, послідовно і методично, поки РФ використовує нафтогазову галузь у воєнних цілях або не забереться з України. Ціна російської агресії для кремля постійно зростатиме і вже зараз відображається на їхній здатності забезпечувати пальним навіть внутрішній ринок. Далі буде", - зауважили в ГУР.

Вас також можуть зацікавити новини: