Танкетка "Пластун" з'явилася в армії РФ тільки восени / колаж УНІАН, кадри з відео

Бійці Сил оборони знищили на фронті "рідкісного звіра" - російський армійський всюдихід "Пластун-СН". Це сталося в районі села Червонопопівка Луганської області.

Кадри знищення машини 24 червня опублікував телеграм-канал "Хортицький вітер".

На це відео звернув увагу військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він ідентифікував уражену техніку як російський армійський всюдихід "Пластун-СН". За словами експерта, це другий верифікований випадок знищення цього виду техніки.

"Ці всюдиходи мали частково компенсувати брак ББМ у російських підрозділах. Поставки до складу РОВ були анонсовані офіційно 29 жовтня 2023 року. Темп виробництва - один всюдихід на тиждень. Проте станом на червень 2024 року їхнього масового виробництва чомусь не налагоджено, у російських військах вони не стали популярним транспортним засобом. Від себе зауважу, що у цих всюдиходів немає твердого даху. Загалом, ще та капсула смерті підвищеної прохідності", - написав Коваленко.

Рідкісні зразки техніки, втраченої росіянами

Як писав УНІАН, на початку червня на півдні ЗСУ вразили рідкісну радіолокаційну станцію "Реп'яшок", вартість якої становить близько 100 тис. доларів. Її поставки в російські війська почалися тільки у 2022 році.

Також ми нещодавно розповідали, що ЗСУ затрофеїли "рідкісного звіра" - танк Т-90М "Прорив". Таких трофеїв не було з вересня минулого року. Це найновіший і водночас найрідкісніший танк росіян.

Вас також можуть зацікавити новини: