'Зятям було добре': адвокат розкрив 'сюрпризи' відстрочки за інвалідністю тещі

18 травня в Україні набув чинності Закон про мобілізацію. Відтак, суттєво звузилися підстави для надання відстрочок.

Як розповів в інтерв'ю "Суспільному" адвокат Ярослав Жукровський, про підстави отримання відстрочки відомі, їх активно обговорюють, але все ще залишаються деякі суперечливі моменти. Адвокат розглянув, чи має військовозобов’язаний право на відстрочку, якщо його теща має інвалідність І чи ІІ групи.

"На практиці, якщо теща мала троє-четверо зятів, то кожному було добре. Цю підставу звузили: треба довести, що в тещі немає дітей, що вона потребує постійного стороннього догляду, мають бути акти, які встановлюють необхідність такого догляду. Звичайно, що для багатьох це стало неприємним сюрпризом", - говорить адвокат.

Відео дня

Ці зміни були очікувані, але запізнілими. Адвокат впевнений, що їх треба було запроваджувати ще у 2022 році.

"На сьогодні маємо нову чинну редакцію закону. Маємо обов’язок ТЦК створити комісії з розгляду питань щодо відстрочок. Подекуди вони ще не створені, що є порушенням норм законодавства. Маємо велику кількість військовозобов’язаних, які хочуть підтвердити своє право не бути мобілізованими", - зазначає Жукровський.

Мобілізація в Україні

Раніше УНІАН писав, що військовозобов'язані українці можуть отримати штраф, якщо порушать правила військового обліку. Українське законодавство передбачає стягнення суми в розмірі від 17000 до 25000 гривень.

Згідно з Конституцією України, громадяни з релігійними переконаннями можуть виконувати свій обов'язок по захисту Батьківщини шляхом несення невійськової альтернативної служби. Молодший юрист практики військового права Діана Скумадчук розповіла, як це працює на практиці. 

Вас також можуть зацікавити новини: