Наразі в Україні впроваджуються новітні технології, аби покращити якість БпЛА / фото Генштаб ЗСУ

Безпілотники, які виготовляються на заводі ISR Defence в Україні, мають такий самий вигляд, що і до повномасштабного вторгнення РФ, проте компоненти всередині повністю стали іншими. ISR оновила навігаційне обладнання, антену і відеоканал вибухового дрона, намагаючись уникнути частот, на які націлилася РФ, пише The Wall Street Journal

"Російське глушіння є вирішальним фактором при створенні безпілотників", - зауважив співзасновник ISR Вадим Юник.

У виданні наголошують, що західні компанії хочуть перейняти досвід України, адже деякі з них створюють науково-дослідні центри в країні, а інші шукають можливості інвестувати у місцевий бізнес або співпрацювати з ним. 

Відео дня

"Безпілотні літальні апарати стали важливим інструментом у війні в Україні. Спостереження та удари дронів на лінії фронту означають, що майже будь-який рух можна побачити і націлити за лічені хвилини. Оскільки безпілотники перетинають лінію фронту тисячі разів на день, збереження - і підрив - цієї здатності є пріоритетом для обох сторін і може забезпечити перевагу в ході війни", - підкреслили у матеріалі.

Згідно з доповіддю Королівського інституту об'єднаних служб, британського аналітичного центру, до весни минулого року Україна витрачала близько 10 тисяч безпілотників кожного місяця через російські засоби радіоелектронної боротьби. 

Проте одним зі способів уникнути глушіння є переведення зв'язку БпЛА на іншу частоту, проте противник швидко знаходить її, забезпечуючи постійні перегони по спектру. 

У виданні додають, що українські військові встановлюють пристрої глушіння майже на всю техніку, яка працює на фронті. Пристрої РЕБ мають різні форми - від простих антен, встановлених на транспортних засобах, до ручних гармат, що "нагадують футуристичні гвинтівки".

"Але ви працюєте на одній частоті, а завтра вони змінюють частоту", - зауважив оператор бойової машини піхоти під Авдіївкою на сході України Олексій Семенов.

Водночас дрони від Quantum Systems мають систему стрибкоподібної зміни частоти, яка може автоматично перемикатися між радіочастотами, коли з'являються перешкоди. Генеральний директор компанії Флоріан Зайбель каже, що німецька компанія збирає безпілотники у Києві, там працює близько 40 людей. Також компанія імпортує деталі з Європи, аби оновити свої БпЛА для захисту від агресивніших тактик глушіння. 

"Чим довше триває війна, тим більше засобів радіоелектронної боротьби", - наголосив Зайбель.

Крім того, ще одним способом для дронів уникнути глушіння є використання піксельного блокування, коли безпілотник фіксується на цілі та прямує за нею без необхідності дистанційного керування оператором.

"Безпілотник продовжить рух без пілота, і якщо його заклинить, це не матиме значення, оскільки він не використовує GPS", - пояснив генеральний директор компанії Auterion Лоренц Маєр, яка пише програмне забезпечення для безпілотників. 

За його словами, за межами Китаю Київ є світовою столицею безпілотників з великим ланцюжком постачання запчастин і меншими обмеженнями на тестування, ніж у західних країнах. 

"На противагу цьому, створення безпілотника в США може бути обтяжливим. Політика, спрямована на захист безпілотників від хакерських атак і забезпечення їх міцності на полі бою, обмежує, які деталі можна використовувати, де їх купувати і коли можна оновлювати програмне забезпечення. Така політика в поєднанні з бажанням деяких американських компаній зберігати повний контроль над апаратним і програмним забезпеченням означає, що американські дрони часто дуже складно модифікувати так, як звикли українці", - вважають підприємці, які займаються розробкою безпілотників. 

Робота українських дронів - останні новини

Раніше командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Вадим Сухаревський розповів, що в українській армії вже існують роти наземних дронів, які виконують задачі на фронті. За його словами, їхнє використання відсуне небезпеку від українських бійців, що перебувають на передовій.

"Наша мета - зробити так, щоб наземні роботизовані комплекси виконували задачі на одній ділянці фронту, захищаючи позиції під час ворожого штурму. Це реально, я в це вірю", - зауважив Сухаревський.

Також стало відомо, що дрони ГУР вперше долетіли до Північної Осетії й атакували стратегічний аеродром. Відомо, що відстань до аеродрому від українського кордону становить близько 1000 кілометрів.

Вас також можуть зацікавити новини: