Експерт вважає, що вони працюватимуть на полі бою 24/7 / фото ua.depositphotos.com

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що винищувачі F-16 будуть поставлені у два-три заходи у 2024 році. За його словами, перший захід має відбутися вже найближчим часом. 

"Дійсно, найближчим часом вони очікуються від Данії. Це невелика кількість. Потім - Нідерланди, які долучаються до цього. І до кінця року є ще постачання на осінь", - підкреслив військовий експерт у коментарі для NV.

Мусієнко розповів, якщо у 2024 році ЗСУ отримають не менше 12 таких літаків, то це буде "дуже непогано". 

Відео дня

"Тобто це вже було би досягнення. Більше саме цього року - навряд чи. Усе ж таки далі це буде забезпечення на наступний рік. Але 12 або навіть 14 - це вже доволі непогано, це підсилення. Ескадрилья, безумовно, підсилить наші можливості", - запевнив експерт.

За його словами, важливим аспектом є і озброєння, яким буде облаштовано винищувачі. 

"Є такий обережний оптимізм, що доволі серйозно буде підвішене під крила озброєння - ракети і кориговані авіабомби, інше, для того, щоб ми завдавали удари. Тому, безумовно, чекаємо на те, щоб це посилило спроможності", - підкреслив Мусієнко.

Своєю чергою експерт відзначив, що F-16 кардинально не вплинуть на ситуацію одразу.

"Але це засоби ураження. Треба розуміти, що літак, багатофункціональний винищувач - це одиниця озброєння, яку, я думаю, будуть застосовувати постійно, цілодобово. Важливо тільки те, щоб було чим стріляти. Оце найважливіше. А вони точно будуть працювати в режимі нон-стоп, як працює зараз наша авіація", - наголосив він.

F-16 для України - останні новини

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що винищувачі від Данії F-16 будуть в Україні вже найближчим часом

"Вдячний Метте Фредеріксен за участь у Саміті миру та активне сприяння Данії в залученні країн Глобального Півдня до реалізації Формули миру. Під час зустрічі ми мали змогу обговорити перебіг підготовки до передачі данських літаків F-16, які надійдуть в Україну найближчим часом", - запевнив він.

Своєю чергою військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник розповів, як удари РФ по українських аеродромах вплинуть на передачу F-16. За його словами, росіяни полюють на літаки F-16 і намагаються зруйнувати інфраструктуру аеродрому у Старокостянтинові, адже на думку ворога, він підходить для базування F-16 та інфраструктури для них.

Вас також можуть зацікавити новини: