Експерт оцінив небезпеку для F-16 від ударів РФ по аеродромах України / фото Getty Images

Російські війська вночі 14 червня завдавали комбінованого повітряного удару крилатими ракетами, "Шахедами" та "Кинджалами", при цьому, як зазначили в Повітряних силах, однією з цілей ворога був військовий аеродром у Старокостянтинові, по якому росіяни б'ють майже під час кожної ракетної атаки.

У коментарі 24 Каналу військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Чернік сказав, що окупанти полюють на літаки F-16 і намагаються зруйнувати інфраструктуру аеродрому.

"У розумінні ворога аеродром у Старокостянтинові найкраще підходить для базування F-16 та інфраструктури для них. Однак якщо вже так часто росіяни б'ють по цьому об'єкту, то ми ж тверезо усвідомлюємо, що авіація, яка може постраждати, там у принципі не може бути", - заначив він.

Відео дня

При цьому Черник зазначив, що в Західній Україні є розгалужена система малих, середніх і навіть кілька великих аеродромів.

"Як тільки відбуваються ракетні пуски, то, звісно, насамперед працює система протиповітряного прикриття, але літаки ніколи не бувають на землі. Вистачає часу, щоб підняти авіацію, поки ракети підлетять, за винятком "Кинджалів". Однак не сумніваюся, що всі алгоритми зі збереження як авіаційного парку, так і пілотів відпрацьовані на найвищому рівні", - сказав військовий експерт.

Росія б'є по аеродромах в Україні

10 червня російські окупанти завдали ракетного удару по аеродрому в Миргороді. За словами очільника області Дмитра Луніна, внаслідок обстрілу пошкоджено злітну смугу, інфраструктуру аеродрому та загорівся склад паливно-мастильних матеріалів.

Згодом у мережі з'явилося відео з безпілотника, поширене російськими ЗМІ. На ньому видно, як дрон наводить ракету на один із літаків на аеродромі в Миргороді. Достовірність, дата і місце зйомки - невідомі.

У Повітряних силах, коментуючи ці удари, закликали українців довіряти офіційним джерелам.

Раніше в Повітряних силах ЗСУ заявили, що частина українських винищувачів F-16 базуватиметься за кордоном. Вони залишаться в центрах для підготовки наших пілотів та авіаційного персоналу.

Вас також можуть зацікавити новини: