У вересні ворог використав рекордну кількість "Шахедів" / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, facebook.com/GeneralStaff.ua

У вересні російський агресор запустив по території України понад півтисячі дронів-камікадзе типу Shahed-136, що є рекордним показником за один місяць. Про це повідомляє портал Defense Express, що спеціалізується на збройовій тематиці.

Видання зазначає, що ворог перейшов до "методичного масованого використання" дронів цього типу, що вказує на достатню кількість у агресора цього виду зброї. Попередній рекорд використання "Шахедів" був у травні – 413. Після цього у червні росіяни випустили 197 цих дронів, у липні – 246, у серпні – 167. А за вересень – одразу 503 одиниці, з яких нашим захисникам вдалось збити 396 – тобто 78,7%.

Defense Express зазначає, що попри таку массованість, використання дронів коштує агресору відносно невеликих грошей. Якщо брати оціночну собівартість одного Shahed у 20-40 тисяч доларів, то вересневий терор України коштував Кремлю просто "копійки" – 10-20 мільйонів доларів за умови, що Росія отримує дрони за собівартістю.

Відео дня

"Якщо ж умовно навіть підняти закупівельну ціну Shahed-136 для РФ до 100 тисяч доларів за один літако-снаряд, то мова йде про 50 млн доларів на таку кількість засобів далекобійного ураження. Боротися з якими складно та потребує використання максимально дешевих засобів, що звісно впливає на ефективність", – зазначає видання.

Для прикладу, одна зенітна ракета AIM-120 для комплексу NASAMS коштує 1,3 мільони доларів. Якби Україна збивала "Шахеди" виключно цими ракетами, то у вересні ми б витратили ракет на 654 мільони доларів та й то за умови "один дрон – одна ракета".

"І це звісно вже давно порахували у Москві й вочевидь будуть масштабувати такі удари, використовувати тактику з концентрації великої кількості Shahed-136 у одному залпі та постійним зміненням вектору ударів", – кажуть автори публікації.

Нальоти "Шахедів" – останні новини

Як писав УНІАН, у ніч проти 1 жовтня російські окупанти атакували Україну дронами-камікадзе типу "Shahed-131/136", усього було зафіксовано пуски близько 30 безпілотників. Засобами Повітряних Сил та протиповітряних підрозділів ЗСУ вдалося знищити 16 "Шахедів".

На добу раніше – у ніч проти 30 вересня – агресор запустив 40 "Шахедів". З них вдалося знищити 30 одиниць. При цьому були влучання у Вінницькій області, а сьогодні вночі - у Черкаській. Цілями агресора була цивільна інфраструктура.

Вас також можуть зацікавити новини: