Тарас Остапчук розповів про особливості українських роботів Ratel / колаж УНІАН з фото Ratel та скріншоту

Повномасштабна війна в Україні проти росіян не припиняється, і українські воїни вже використовують на фронті низку різних роботизованих платформ вітчизняного виробництва, у тому числі - Ratel.

Керівник компанії, яка займається їхнім виробництвом, - військовий Тарас Остапчук, розповів Defense Express, що зараз українські воїни використовують чотири види роботів Ratel - дистанційну платформу для мінування, логістичний безпілотник, евакуатор і дрон-камікадзе. Співрозмовник зазначив, що оператори можуть керувати наземними безпілотниками з будь-якої точки світу, вони вже понад шість місяців їздять за допомогою інтернету від Starlink.

Остапчук додав, що Ratel мають обмеження по дальності запасу ходу із навантаженням приблизно 450 кілограмів. Наприклад, робот для мінування має запас ходу приблизно 3 кілометри, а "для платформи-евакуатора було поставлено своєрідний рекорд у десять разів більше за цю цифру - 30 км".

Відео дня

"Станом на зараз ми маємо прямі контракти з військовими частинами, також ми на фінальному етапі підписання договору з Мінцифрою та з Агенцією оборонних закупівель. У цьому дуже допомагає Brave1 (кластер для розвитку військових технологій в нашій державі, - Ред.), фактично вони керують потребою і держзамовленнями", - поділився воїн.

Важливі новини України - це варто знати про вітчизняних бойових роботів

Восени 2023 року стало відомо, що український наземний робот Ratel S успішно випробуваний у польових умовах, і буде запущено його серійне виробництво. Ця роботизована платформа здатна нести бойовий модуль та протитанкові міни. Цього робота українські фахівці створили в рамках Defense Tech-розробок Brave 1.

Раніше українцям показали вітчизняного бойового робота під назвою "Лють". Він оснащений танковим кулеметом, оглядовою камерою 360° та бронею, яка захищає від різних уламків та стрілецької зброї.

Вас також можуть зацікавити новини: