Такий транспорт є зручним на полі бою / колаж УНІАН, фото Mosphera 

Українські військові мають запит на ще кілька десятків електроскутерів, які виготовляє латвійська компанія, аби використовувати їх для прихованої розвідки. Про це заявив засновник компанії для Breaking Defense.

Згідно з документами, які надала для видання компанія, на початку 2023 року Латвія передала ЗСУ кілька міцних скутерів виробництва "Mosphera". Після чого два підрозділи української армії зрозуміли, що вони є корисними на фронті та запросили ще понад два десятки.

Крім того, благодійна організація теж запросила понад 30 таких зразків від імені українських захисників, тому загалом замовлення склало майже 70 одиниць. 

Відео дня

Також в одному з листів йдеться про те, що скутери отримали "дуже позитивні відгуки" від українських воїнів, які використовують їх для "виконання бойових завдань". 

Водночас генеральний директор Mosphera Клавс Асманіс розповів для Breaking Defense, що нині запит розглядає латвійський уряд, проте його компанія готова виконати замовлення. 

Своєю чергою під час найбільшої міжнародної військової виставки Eurosatory Асманіс назвав переваги використання "першого у світі електричного скутера для військових цілей". За словами гендиректора компанії, він має максимальну швидкість понад 90 км/год. Також скутер працює "абсолютно безшумно", він є досить малим, аби його можна було швидко сховати у кущах, додає Асманіс. 

Крім того, скутер може пересуватися пересіченою місцевістю - що робить його ідеальним для малопомітних розвідувальних і постачальних місій.

Українські військові позитивно відгукувалися у своїх відео щодо такого транспорту, адже з ним вони могли швидко та безшумно пересуватися лісом.

Використання РФ мотоциклів на фронті

Раніше повідомлялось, що російські окупанти почали використовувати на фронті мотоцикли, проте їхня нефективність була доведена ще сто років тому, зазначив аналітик Девід Екс у статті для Forbes. 

"Це урок, який армії засвоїли століття тому, під час і одразу після Першої світової війни. Це урок, який російська армія, безсумнівно, засвоїть сьогодні", - підкреслив він. 

Своєю чергою український підрозділ безпілотників помітив на фронті броньовані штурмові мотоцикли російських військових. За інформацією Forbes, це був не зовсім двоколісний еквівалент російських незграбних "танків-черепах" у металевому корпусі, проте він був близький до цього.

"Можливо, гонщик або гонщики не бачили дрона, що наближався. Досить складно щось побачити крізь громіздкі металеві клітки, які російські екіпажі приварюють до нових бойових мотоциклів у відчайдушній спробі захистити їх від безпілотників FPV. Ймовірно, ще складніше, коли ці клітки загорнуті в камуфляж", - зазначили у виданні. 

Вас також можуть зацікавити новини: