Російський генерал заявив, що на "Шахеди" були встановлені реактивні двигуни / колаж УНІАН, скріншоти

У Росії заявили про вихід нової версії дронів "Герань", як в РФ називають іранські безпілотники "Шахед". На них були встановлені реактивні двигуни, внаслідок чого БпЛА стали рухатися в кілька разів швидше. 

Про це розповів російський генерал-майор Володимир Попов в ефірі одного з російських пропагандистських телеканалів. Якщо раніше "Шахеди" могли розганятися до 180-200 км/год, то зараз – до 450-600 км/год.

"До 800 км/год вже розвивається, а на пікіруванні може більше бути. Тому звичайно протидія з боку противника зменшується і точнісні характеристики збільшуються. Він більш надійно став йти на ціль за рахунок того, що навігація теж змінилася. Використовується у великій кількості система ГЛОНАСС (російська супутникова система навігації – УНІАН)", — додав Попов.

Очікується, що збивати ці дрони тепер буде складніше. Крім того, Попов розповів про боєприпас, який несуть ці дрони. Деякі з них можуть мати 7-8 кілограмів вибухівки.

"Вже реально будь-який броньований об'єкт – будь то танк або БМП, або якесь велике артилерійське знаряддя – буде знищений гарантовано. Залишиться тільки рушійна частина", – стверджує російський генерал. 

Як РФ модернізує зброю

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Фгнат розповів, що Росія весь час намагається покращити зброю, яку використовує у війні проти України. Зокрема, агресор модернізує БпЛА. За словами Ігната, росіяни роблять їх менш помітними. 

Крім того, в Россі стверджують, що тестують систему "свій-чужий" для дронів. У "Ростех" заявили, що мова йде про "малогабаритний пристрій" масою 150 грамів, яким можна комплектувати "широку лінійку" безпілотників. 

Вас також можуть зацікавити новини: