Мусієнко оцінив, скільки F-16 Україна може отримати до кінця року і коли очікувати Mirage-2000 / колаж УНІАН, фото Getty Images, Reuters

Україна очікує поставок перших винищувачів F-16 уже цього літа. До кінця 2024 року партнери можуть передати 14 таких літаків.

Про це в коментарі РБК-Україна заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. При цьому він підкреслив, що французькі винищувачі Mirage-2000 варто очікувати у 2025 році.

Мусієнко зазначив, що на першому етапі Україна зможе використовувати надані партнерами винищувачі F-16 для того, щоб відігнати авіацію супротивника і наносити удари по наземних цілях окупантів.

Відео дня

"Думаю, скоро ми зможемо мати до 10 літаків і, можливо, до 14 до кінця року", – вважає експерт.

Винищувачі Mirage-2000 також зможуть виконувати частину завдань. Однак вони, ймовірно, надійдуть не раніше початку 2025 року.

За словами Мусієнка, якщо країни-партнери виконають плани з передачі Україні винищувачів F-16, то у 2026-2027 роках загалом передати можуть близько 130 одиниць. Тоді в українських пілотів буде повна перевага в небі.

Літаки для України

Завдяки укладеній зі США угоді Україна матиме кілька бойових ескадрилій літаків, до складу яких увійдуть винищувачі F-16, але не тільки вони. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. При цьому, конкретні цифри він не назвав.

Раніше в ЗМІ також писали, що Аргентина може передати Україні свої бойові літаки Super Etendard. Відомо, що наразі перебувають у неробочому стані через ембарго, яке ввела Велика Британія.

Вас також можуть зацікавити новини: