Україна очікує перші F-16 вже цього року / фото ua.depositphotos.com

Румунія з державного бюджету оплатить витрати на підготовку українських пілотів до роботи з американськими винищувачами F-16 на військовій авіабазі Фетешть.

Про це пише Profit.ro з посиланням на проєкт постанови. Так, Міністерство оборони покриє витрати на навчання, харчування, транспорт, паливо, спеціальне обладнання та інші супутні товари і послуги. Загальну суму не наводять, проте вказують, що виділяти додаткові кошти не знадобиться.

"Зважаючи на делікатний характер робіт і послуг, на які необхідно укласти контракт, а також конфіденційний характер діяльності, спрямованої на навчання українського персоналу, законодавство, що регулює державні закупівлі, не може бути застосовано", - йдеться в пояснювальній записці.

Відео дня

F-16 для України: останні новини

Нагадаємо, що в жовтні минулого року було створено Коаліцію можливостей з розвитку Повітряних сил України.

Офіційно анонсували відправлення винищувачів в Україну Нідерланди, Бельгія, Норвегія та Данія. Forbes повідомляв, що йдеться про 85 F-16.

Президент Володимир Зеленський говорив, що для протистояння авіації російської загарбницької армії Україні потрібно щонайменше 120-130 таких винищувачів.

Вас також можуть зацікавити новини: