Росіяни експериментують із системами РЕБ / колаж УНІАН, кадри з відео

Росіяни заявили про створення ефективної системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), яку солдати можуть носити на спині, як рюкзак. Пристрій продемонстрували в репортажі російського "Первого канала".

У сюжеті "воєнкор" поскаржився на величезну кількість українських FPV-дронів, які атакують навіть окремих солдатів російської армії, зокрема й на значній відстані від передової.

Як індивідуальний РЕБ для захисту солдатів від FPV-дронів російські військові самостійно сконструювали РЕБ-рюкзак. Стверджується, що пристрій, вагою близько 10 кілограмів, успішно пригнічує ворожі БПЛА в радіусі 50 метрів, а на відкритій місцевості його дальність може досягати 200 метрів.

За словами пропагандиста, при появі ворожого безпілотника поблизу пристрій подає звуковий сигнал. Як стверджує військкор, це потрібно, зокрема, для того, щоб окупант вмикав РЕБ тільки в разі прямої загрози: щоб "зайвий раз не отримував опромінення".

У соцмережі Х, обговорюючи цей сюжет, зазначають, що опромінення від РЕБ - менше, що має хвилювати окупантів на полі бою. По-перше, сама по собі установка РЕБ демаскує піхотну групу і привертає до неї увагу. По-друге, досвідчені дроноводи завжди можуть підібрати частоту зв'язку, яку не перекриває РЕБ.

Російська зброя у війні: останні новини

Як писав УНІАН, росіяни пригнали до Криму свою найбільш просунуту установку ППО С-500. Однак, на думку спікера Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, вона навряд чи матиме значний вплив на військову ситуацію в цьому районі.

Також ми розповідали, що окупанти показали роботу квадрокоптера, який оснащений системою боротьби з безпілотниками за допомогою сітки, що вистрілюється в бік іншого БпЛА. Систему назвали "Сіткомет", вона дає змогу перехоплювати дрони типу Mavic та є безпечною альтернативою тарану, який теж використовується в "повітряних боях".

Вас також можуть зацікавити новини: