За словами аналітиків, такі система у противника можуть поширюватися / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

Російські окупанти показали роботу квадрокоптера, який оснащений системою боротьби з безпілотниками за допомогою сітки, яка вистрілюється у бік іншого БпЛА. Систему назвали "Сеткомёт", вона дозволяє перехоплювати дрони типу Mavic та є безпечною альтернативою тарана, який теж використовується у "повітряних боях", пише Defense Express

"І хоча з максимальною долею вірогідності мова йде про результат діяльності окремих, як їх називають у РФ - ентузіастів, до цього рішення необхідно придивитись. Зокрема не виключено, що такі системи у ворога будуть ширитись. Тим більше, що мова не йде про спеціалізований дрон, а про підвіс до такого ж Mavic-а, зі стандартною активацією через вмикання підсвітки. Тобто такою системою можливо оснастити будь-який дрон", - пояснюють аналітики.

У виданні наголосили, що такий метод боротьби з квадрокоптерами став, швидше за все, одним з перших, який намагалися застосовували одразу з масовою появою дронів. 

Відео дня

"Але досі він залишається лише одним із варіантів методів боротьби та не став ультимативною відповіддю на загрози. Навіть попри те, що за цей час були розроблені рішення із наземними "гарматами", дронами-перехоплювачами, справжніми повітряними тралами тощо", - додали у Defense Express. 

Крім того, в дописі, де було опубліковано відео використання дрона із системою "Сеткомет" зазначається, що є велика загроза "дружнього вогню", тому "полювання" варто проводити у взаємодії з "сусідами". 

"На додачу, використання такої системи вимагає окремих навичок й тому її використання краще довірити окремому розрахунку БпЛА", - підкреслили у публікації. 

Використання дронів на війні

Раніше один із київських розробників Сергій Крупієнко розповів, що Україна створює безпілотники, які здатні під час бою "розмовляти" один з одним і битися "роєм", як одна команда.

"Це еквівалентно появі парового двигуна на заводі роки тому. Наше основне завдання - змусити роботів вести бойові дії, а не людей", - підкреслив він.

Водночас начальник штабу французької армії генерал П'єр Шилль заявив, що маленькі дрони можуть втратити перевагу на фронті в Україні. За його словами, вже сьогодні 75% дронів на полі бою губляться через радіоелектронну боротьбу.

"Безкарне життя маленьких, дуже простих дронів над полем бою - це знімок у часі. Зараз це експлуатується, це ясно, і ми повинні захистити себе. Сьогодні меч, у сенсі повітряного дрона, є більш потужним, ніж щит. Щит посилюватиметься", - зауважив генерал.

Вас також можуть зацікавити новини: