Україна скоро отримає винищувачі F-16 / фото Getty Images

Літаки F-16, які України очікує отримати вже найближчим часом, не будуть прикривати якусь окрему область, а діятимуть вздовж усієї лінії фронту, пояснив військовий експерт Євген Дикий. 

"Вони менш ніж за годину долають відстань більшу, ніж протяжність України від заходу до сходу. Кумедно казати, що F-16 захищатимуть небо над якоюсь однією областю. Вони захищатимуть небо над Україною, над лінією фронту. З моменту вильоту F-16 до можливості випустити ракети по російському штурмовику з будь-якої точки – це менш ніж пів години", – сказав Дикий в ефірі телемарафону. 

Він також додав, що літаки F-16 одночасно не зможуть закрити небо над Україною від усіх повітряних цілей ворога. Водночас вони здатні завдати серйозних проблем російській фронтовій авіації навіть у невеликій кількості. 

Відео дня

"Для початку хоча б першу ескадрилью в 12 машин – це буде дуже суттєво впливати на ситуацію. Адже фронтова авіація Росія також не використовує всі свої літаки. Під час одного бойового вильоту беруть участь від двох літаків до півтора десятка. Наша авіація навіть зараз виконує дуже важливу роль – ті ж удари Storm Shadow, які здійснюють наші літаки "Су". У нас всіх літаків, не маю права називати точну цифру, однак це менше, ніж повна ескадрилья. І навіть ця кількість дуже суттєво впливає на бойові дії в районі Криму. Тому щойно ми отримаємо хоча б першу ескадрилью F-16 з 100-кілометровими ракетами – це дійсно відіб'ється на ситуації на всій лінії фронту", – додав Дикий.

F-16 для України

Раніше журналісти The Guardian розповіли, що західні винищувачі F-16 зможуть захистити Харків від російських авіабомб. Там також розповіли подробиці про навчання українських пілотів – зазначається, що він був "непростим".

Тим часом нардепка Олександра Устінова заявила, що отримання Україною додаткових літаків F-16 ускладниться. Оскільки Україні просто не вистачатиме пілотів для нових винищувачів.

На думку військового експерта Петра Черника, одна ескадрилья літаків F-16 може допомогти Україні не лише очистити небо від російських носіїв, а й вийти до Азовського моря. 

Вас також можуть зацікавити новини: