Як F-16 допоможуть боротися з КАБами / винищувач F-16 / фото Getty Images

Російсько-українська війна триває й Київ наразі очікує на отримання перших літаків  F-16 від західних партнерів. На думку військового експерта Петра Черника, ці літаки можуть розв'язати ключові проблеми України.

"Якщо F-16 з'являться в достатній кількості – хоча б 12 машин, то насправді можна використати проблеми використання керованих авіаційних бомб, які скидаються з Су-34. Якщо до цих машин буде велика кількість ракет і бомб, то можна знищувати російську логістику, обвалити південний плацдарм і вийти до Приазов'я. Якщо ці два сценарії будуть реалізовані – це буде фантастичний успіх", – сказав Черник в ефірі ТСН.

На запитання, чи зможуть західні літаки F-16 врятувати Харків від ударів, експерт відповів: "У частині, що Харкову дошкуляють КАБами – так, можуть. Але є нюанс. Їх має бути хоча б шість одиниць. Щоб почали працювати, кожна машина може брати на борт до 6 ракет AIM-120 AMRAAM. Якщо 3-4 такі ракети вилетіли у бік Су-34, він приречений".

Відео дня

F-16 для України: останні новини

Напередодні видання The Guardian повідомило, що західні літаки F-16 зможуть захистити Харків від російських авіабомб. Там також розповіли подробиці про навчання українських пілотів – зазначається, що він був "непростим".

Водночас народна депутатка Олександра Устінова повідомила, що отримання Україною додаткових літаків F-16 ускладниться. Оскільки Україні просто не вистачатиме пілотів для нових винищувачів.

Натомість авіаційний експерт Богдан Долінце повідомив, що Росія щосили готується до появи F-16 в Україні. Зокрема, РФ перебазовує свої літаки на більш віддалені від лінії фронту аеродроми, аби вберегти їх від ударів з F-16.

Вас також можуть зацікавити новини: