Україна може зіштовхнутися з нестачею пілотів для керування F-16, каже Олександра Устінова / фото Getty Images

Сполучені Штати відмовляються розширити кількість місць для навчання українських пілотів на F-16, бо мають виконати контракти з іншими країнами. Тим часом Україна може зіштовхнутися з нестачею кваліфікованих пілотів. Про це в ефірі проєкту "Тема з Мосейчук" заявила народна депутатка Олександра Устінова.

"Проблема, яка зараз полягає зі Сполученими Штатами, – це те, що це єдина країна, яка може надати достатню кількість місць для тренування наших пілотів. Весь світ переходить з F-16 на F-35 і змінюють свою інфраструктуру. Втім, деякі держави призупиняють перехід на новий тип винищувачів, аби дати змогу українцям навчатися", – пояснила вона.

Зазначається, що данці "за рахунок своїх бюджетів продовжили роботу цього центру на рік, відмовившись від тренування свої пілотів на F-35, аби українці мали змогу навчатися".

"Але це не є постійним рішенням. Єдиним постійним рішенням є Сполучені Штати, де можуть тренувати наших пілотів", – додала Олександра Устінова.

Нардепка каже – Україні потрібно, щоб Америка ставила навчання українських пілотів у пріоритет.

"Якщо якась країна замовляє у США F-16, то вона купує пакет – не лише літак, а й навчання пілотів та наземного персоналу. Таких контрактів заключено на 10 років вперед. І американці кажуть, що не можуть посунути інші країни, бо у них з ними контракт", – продовжила чиновниця.

Українські дипломати пропонують американцям, аби Україна сама проводила переговори з країнами, що стоять у черзі на літаки та навчання. Тим часом, отримувати додаткові F-16 стане важче, адже пілотів нам не вистачатиме.

"Ми можемо зіштовхнутися з проблемою, коли у нас пілотів буде менше, ніж літаків", – резюмує Олександра Устінова.

F-16 для України: це варто знати

Пентагон продовжує працювати з коаліцією військово-повітряних сил над навчанням українських пілотів на винищувачах F-16. Як сказав представник оборонного відомства Пет Райдер, увага США зосереджена на роботі з коаліцією авіаційних засобів, щоб визначити вимоги, а потім їх виконати.

Раніше в Білому домі повідомили, що винищувачі F-16, які передадуть США, базуватимуться в Україні. Таку заяву зробив радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.

Вас також можуть зацікавити новини: