
Сполучені Штати відмовляються розширити кількість місць для навчання українських пілотів на F-16, бо мають виконати контракти з іншими країнами. Тим часом Україна може зіштовхнутися з нестачею кваліфікованих пілотів. Про це в ефірі проєкту "Тема з Мосейчук" заявила народна депутатка Олександра Устінова.
"Проблема, яка зараз полягає зі Сполученими Штатами, – це те, що це єдина країна, яка може надати достатню кількість місць для тренування наших пілотів. Весь світ переходить з F-16 на F-35 і змінюють свою інфраструктуру. Втім, деякі держави призупиняють перехід на новий тип винищувачів, аби дати змогу українцям навчатися", – пояснила вона.
Зазначається, що данці "за рахунок своїх бюджетів продовжили роботу цього центру на рік, відмовившись від тренування свої пілотів на F-35, аби українці мали змогу навчатися".
"Але це не є постійним рішенням. Єдиним постійним рішенням є Сполучені Штати, де можуть тренувати наших пілотів", – додала Олександра Устінова.
Нардепка каже – Україні потрібно, щоб Америка ставила навчання українських пілотів у пріоритет.
"Якщо якась країна замовляє у США F-16, то вона купує пакет – не лише літак, а й навчання пілотів та наземного персоналу. Таких контрактів заключено на 10 років вперед. І американці кажуть, що не можуть посунути інші країни, бо у них з ними контракт", – продовжила чиновниця.
Українські дипломати пропонують американцям, аби Україна сама проводила переговори з країнами, що стоять у черзі на літаки та навчання. Тим часом, отримувати додаткові F-16 стане важче, адже пілотів нам не вистачатиме.
"Ми можемо зіштовхнутися з проблемою, коли у нас пілотів буде менше, ніж літаків", – резюмує Олександра Устінова.
F-16 для України: це варто знати
Пентагон продовжує працювати з коаліцією військово-повітряних сил над навчанням українських пілотів на винищувачах F-16. Як сказав представник оборонного відомства Пет Райдер, увага США зосереджена на роботі з коаліцією авіаційних засобів, щоб визначити вимоги, а потім їх виконати.
Раніше в Білому домі повідомили, що винищувачі F-16, які передадуть США, базуватимуться в Україні. Таку заяву зробив радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Американська компанія Northrop планує виготовляти боєприпаси в Україні
- Французька оборонна компанія відкриє в Україні спільне підприємство
- Україна в пріоритеті: CNN дізнався, коли Америка почне екстренні поставки засобів ППО
- Україна отримає пріоритет у поставках ракет для Patriot і NASAMS: що це означає на практиці