За словами президента SpaceX, така інформація є неправдивою / фото REUTERS

Інженери, яких було звільнено з компанії SpaceX, подали позов проти Ілона Маска до суду штату Каліфорнія, в якому звинуватили його у сексуальних домаганнях та помсті, пише Bloomberg

"Маск свідомо і цілеспрямовано створив небажане вороже робоче середовище, що ґрунтується на його поведінці, коли він показував на робочому місці непристойні сексуальні фотографії, меми і коментарі, які принижували жінок і/або ЛГБТК+ спільноту", - повідомили вісім колишніх співробітниць, які також подали позов проти компанії до Трудової палати США в середу.

За їхніми словами, деякі з них зазнали образливих коментарів від інших колег, які "імітували пости Маска" з Twitter і "створили дико некомфортне вороже робоче середовище".

Відео дня

Проте після того, як мільярдер публічно висміяв звинувачення у неправомірній поведінці, працівники написали у 2022 році відкритого листа, в якому висловили занепокоєння щодо його поведінки та культури компанії, після чого їх було звільнено. 

Працівники розповіли у своїй заяві, що Маск особисто прийняв рішення про їхнє звільнення через такі звинувачення. Проте коли співробітник відділу кадрів запропонував спершу провести розслідування, Маск відповів: "Мені все одно - звільняйте їх", йдеться у скарзі.

Водночас газета The Wall Street Journal заявила про звинувачення в тому, що Маск домагався до працівниць SpaceX, зокрема й до колишньої стажистки, з якою у нього були сексуальні стосунки. На таку інформацію відреагувала президент компанії Гвінн Шотвелл. За її словами, газета подає "неправду, неправильні характеристики і ревізіоністську історію", та додала, що "Ілон - одна з найкращих людей, яких я знаю".

У виданні нагадали, що раніше звільнені працівники подавали деякі зі своїх позовів до Департаменту громадянських прав Каліфорнії. Вже цього тижня відомство видало їм листи про "право подавати до суду", які відкривають шлях для подачі позову.

"Ми повинні використовувати всі можливі шляхи для подальшого просування наших вимог, навіть якщо Ілон не зможе їх виконати. Навіть Ілон, з усім його багатством і владою, не уникне відповідальності, чи не так?", - підкреслив позивач Том Молін, який працював над програмою Dragon компанії SpaceX.

Ілон Маск - останні новини

Як писав УНІАН, мільярдер Ілон Маск може піти з компанії Tesla, якщо йому не виплатять зарплату розміром 56 млрд доларів. Через це очільниця правління Tesla Робін Денхолм закликала акціонерів компанії схвалити масштабний компенсаційний пакет, аби не втратити свого гендиректора. 

"Ілон - не типовий керівник, а Tesla - не типова компанія. Отже, типовий спосіб, у який компанії винагороджують ключових керівників, не принесе результатів для Tesla. Мотивація таких людей, як Ілон, вимагає чогось іншого", - зазначила вона.

Також повідомлялось, що Ілон Маск звільнив всіх працівників, які займалися виробництвом зарядних станцій для Tesla. Причина цього - автовиробник продовжує реструктуризацію на тлі різкого спаду на ринку електромобілів. 

Вас також можуть зацікавити новини: