Іспанія направила у Чорне та Середземне моря військові кораблі для підтримки сил НАТО на тлі нарощування Росією військової потужності біля кордону України.

Про це заявила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес, повідомляє Reuters.

"Росія не може вказувати якій-небудь країні, що робити, тому НАТО буде захищати суверенітет будь-якої країни, яка може або хоче вступити в НАТО", – підкреслила Міністр оборони.

За її словами, військовий тральщик вже в дорозі, а фрегат повинен відплисти в найближчі три-чотири дні. Вона також додала, що влада Іспанії розглядає можливість відправлення винищувачів до Болгарії.

Читайте такожБританія може відправити сотні військових до сусідів України через загрозу РФ-The TimesРизик вторгнення Росії в Україну: що відомо

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2021 року агентство Bloomberg опублікувало статтю, де йшлося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. Зазначалося, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані переміщенням російських військ у бік кордону України.

17 грудня МЗС РФ оприлюднило проект договору між РФ і США про "гарантії безпеки" і проект Угоди про заходи щодо забезпечення безпеки Росії та идержав-членів НАТО. Зокрема, Росія запропонувала НАТО відмовитися від прийняття України в Альянс, а також "від будь-якої військової діяльності на території України", пропонувала США не створювати військові бази на території країн колишнього СРСР і не приймати ці країни в НАТО.

У Брюсселі 12 січня 2022 року відбулося засідання Ради НАТО-Росія, на якому обговорювалися питання безпеки в Європі.

Після засідання країни-члени НАТО закликали РФ негайно зменшити напругу біля України та утриматися від агресивного розміщення військ, а також закликали вивести війська з України, зокрема, з Криму.

Країни-члени НАТО підтвердили політику "відкритих дверей" щодо прийняття нових членів і заявили, що не відмовляться від розміщення військ на східних рубежах Альянсу.

Вас також можуть зацікавити новини: