Експерт зазначив, що Китай готує РФ м'яку поразку, щоб залишити Путіна при владі / фото Kremlin.ru

Лідер Китаю Сі Цзіньпін їде з візитом до Москви, щоб допомогти президенту Російської Федерації Володимиру Путіну вибратися з "української ситуації". Офіційному Пекіну вигідно, щоб російський диктатор залишався при владі.

За словами політолога і публіциста Андрія Піонтковського, Сі Цзіньпіну запаморочили голову останні його успіхи

"У нього (лідера Китаю – УНІАН) дещо поїхав дах від величезних успіхів. Перший внутрішньополітичний успіх. Він здійснив державний переворот у Китаї і покінчив зі спадщиною, яка вимагала осудності партійних вождів, якийсь елементарний гігієнічний політичний акт проти диктатури, проголосивши себе китайським імператором. Днями йому вдалося досягти великого зовнішнього політичного результату в Пекіні, де під його егідою Великого миротворця були відновлені дипломатичні відносини між двома ворогуючими мусульманським режимами шиїтським Іраном і сунітською Саудівською Аравією. Це повністю змінює зовнішньополітичну ситуацію на Близькому Сході", - зазначив експерт.

При цьому він вказав, що дії Китаю завдали серйозного удару по позиціях Ізраїлю і США, що спричинить з собою певні наслідки.

"Ізраїль відповісти на це відповідним чином - ліквідацією ядерного потенціалу Ірану найближчим часом, тому що допустити такого союзу двох держав, які протегують різним терористичним організаціям, він просто не має ніякого права-це завдання його існування. Товариш Сі явно будує Імперію Зла з трьох складових - з собою на чолі і двох таких васалів як Іран і Росія, яких він буде нацьковувати на захід, залишаючи собі роль більш розумної і поміркованої людини, яка підтримує з США тісні економічні відносини", - розповів Піонтковський.

Він вважає, що лідеру Китаю потрібно, щоб Путін залишався при владі і Москва продовжувала плазувати перед Пекіном, тому він хоче допомогти президенту РФ отримати "м'яку поразку" у війні проти України.

"Він їде до свого васала, що безпрецедентно для китайського імператора, а значить занадто важлива місія – врятувати Путіна. Він хоче забезпечити йому якусь м'яку версію поразки-повернення до лінії 23 лютого 2022 року, щоб він утримався при владі. Йому це важливо, тому що Путін веде політику на здачу позиції, 15 років на здачу економічних політичних позицій на Далекому Сході, в Сибіру і Китаї і вона його влаштовує. Після нищівної поразки Росії Путін не втримається і будь-яка людина, яка прийде перегляне політику Путіна плазувати перед Китаєм. Тому Сі важливо утримати Путіна при владі, а для цього треба йому дати вилізти з української ситуації", - підсумував політолог.

Візит Сі Цзіньпіна до Москви - що відомо

У ЗМІ з'явилася інформація, що лідер Китаю Сі Цзіньпін планує візит до Росії. Пізніше стало відомо, що він планує поговорити з президентом Володимиром Зеленським.

Водночас на Заході дізналися, що Пекін має намір постачати Москві летальну зброю.

При цьому в Інституті вивчення війни вважають, що Сі Цзіньпін зустрінеться з Путіним, щоб обговорити схеми ухилення від санкцій і участь Китаю в переговорах про закінчення війни в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: