Лідер Китаю може обговорювати з Путіним відхід з України / фото REUTERS

Лідер Китаю Сі Цзіньпін їде до Москви, щоб обговорити з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним можливі шляхи відходу з України. Пекін спробує зіграти роль миротворця.

"Я, чесно кажучи, не очікую якихось проривних заяв після візиту Сі Цзіньпіна в Москву, тому що судячи з плану, який Китай 24 лютого оприлюднив, він по східному дуже обтічний. Мені здається, що в розмові лідери Китаю і Путіна якраз будуть звучати реальні плани відходу Путіна, реальні можливі плани. Тобто, які вони можуть бути без серйозних ударів? Наприклад, Крим виносяться за дужки, а зливається частина захопленої Запорізької та Херсонської областей, поки наші війська туди не зайшли, а також якийсь особливий статус "Л/ДНР". Звичайно, ми на це не підемо", - заявив політтехнолог Борис Тізенгаузен.

При цьому він вважає, що Китай "може пограти в гру поставок", але не зброї, а товарів подвійного призначення.

"Для обходу санкцій можуть використовувати Білорусь або Іран. При це потрібно розуміти, що для Сі втрати від гіпотетичних санкцій можуть бути набагато більше, тому йому тут потрібно якось свою місію миротворця виконувати. Він потім розповість, що він і США, як два світові лідери, припинили цю війну", - підсумував експерт.

Візит Сі Цзіньпіна до Москви - що відомо

У ЗМІ з'явилася інформація, що лідер Китаю планує візит до Російської Федерації. При цьому точна дата довгий час не озвучувалася.

Пізніше стало відомо, що Сі Цзіньпін планує телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Радника голови ОПУ Міхал Подоляк зазначив, що Китаю спробують донести, що потрібно враховувати позицію Києва в мирних переговорах.

Крім того, західні розвідники дізналися про наміри Пекіна постачати Москві летальну зброю.

У свою чергу аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Сі Цзіньпін зустрінеться з Путіним під час візиту до Росії з 20 по 22 березня, ймовірно, для обговорення схем ухилення від санкцій і зацікавленості Китаю в посередництві в переговорах про закінчення війни в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: