Орбана змушують підтримати Україну / фото European Union

Партія "Фідес" прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана має надати письмову заяву стосовно підтримки України, якщо вона хоче приєднатися до "Європейських консерваторів і реформістів" (ЄКР) у Європейському парламенті.

Як повідомив співголова ЄКР, депутат Європарламенту від партії "Брати Італії" Нікола Прокаччіні, якого цитує Euractiv, ця вимога стосується і румунської ультраправої партії AUR, яка приєдналася до консерваторів цього тижня.

"Ми попросили AUR зробити офіційну письмову заяву про односторонню підтримку української справи. Без цього приєднання до групи ЄКР було б неможливим, оскільки ми завжди підтримували Київ", – заявив він.

Відео дня

За словами Прокаччіні, якщо в майбутньому Орбан захоче приєднатися до консерваторів, йому доведеться зробити те ж саме.

Цього тижня до ЄКР приєдналися нові члени, черед яких "Данські демократи", болгарська "Є такий народ", литовська "Союз фермерів і зелених", французькі депутатів Європарламенту, екс-члени партії "Реконкіста", а також Альянсу за союз румунів (AUR).

Війна в Україні - позиції Угорщина

Як повідомляв УНІАН, угорський прем'єр планує створити у Європарламенті проросійську "коаліцію за мир".

Угорщина, яка головуватиме у ЄС у другій половині 2024 року, озвучила свої цілі на цей період. Будапешт не вважає Україну чи війну своїм пріоритетом.

Стосовно війни в Україні представник Угорщини в ЄС Балінт Одор зазначив, що Угорщина "уважно стежитиме за розвитком подій і включатиме до порядку денного всі необхідні аспекти в міру необхідності".

Вас також можуть зацікавити новини: