У Швейцарії проходить український мирний саміт/ фото ua.depositphotos.com

Переговори щодо підсумкової декларації Глобального саміту миру у Швейцарії ще тривають, і організатори очікують, що документ можуть ухвалити без згоди всіх сторін, повідомляє агентство Keystone-SDA з посиланням на джерела.

Джерела ЗМІ повідомляють, що переговори щодо заключної декларації мирної конференції по Україні в суботу ще не закінчилися. Ймовірно, вони  триватимуть "до останньої хвилини" вранці в неділю, коли захід завершиться.

"Серед делегацій із загалом ста держав і організацій досі є кілька спірних моментів. Інколи точилася боротьба за окремі слова. Незрозуміло, чи буде остаточна декларація, прийнята всіма державами", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Зазанчається, що можливі кілька сценаріїв, включаючи остаточну декларацію без консенсусу, де кожна держава має можливість вказати, приймає вона її чи ні. 

Мирний саміт у Швейцарії - останні новини

Сьогодні у Швейцарії розпочався Глобальний саміт миру. Уряд Швейцарії підтвердив, що в саміті миру щодо України візьмуть участь 100 делегацій, з них 92 країни та 8 організацій. Уряд вказав, що на захід прибудуть 57 президентів, а відкриє його швейцарський глава держави Віола Амерд.

На саміт не запросили Росію. Також на саміті не будуть присутні такі ключові лідери Глобального Півдня, як Китай і Бразилія, які наполягали на участі Росії в цьому процесі.

Водночас голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна та партнери шукають можливість запрошення Росії на другий Саміт миру, якщо спільний план запрошення буде готовий.

Вас також можуть зацікавити новини: