Після початку повномасштабної війни західні компанії купили в РФ титану на сотні мільйонів доларів / колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот

Президент Франції Еммануель Макрон особисто втрутився, щоб переконати прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо звільнити Airbus та інші аерокосмічні компанії від санкцій щодо російського титану. Про це з посиланням на трьох людей, знайомих із ситуацією, повідомляє Reuters.

"Багато повідомлень було передано на всіх рівнях", – сказало одне з джерел.

Агенція пише, що запит зробили під час телефонної розмови між лідерами країн у березні, через кілька тижнів після запровадження нових обмежень, які викликали тривогу у компанії Airbus. 

Відео дня

Принаймні ще один європейський уряд також висловився на підтримку зусиль щодо лобіювання. Спочатку Оттава демонструвала твердість, але згодом змінила свою позицію та пішла на зустріч Airbus та іншим компаніям

Постачання російського титану 

Раніше повідомлялось, що Канада ввела санкції проти російської компанії "ВСМПО-Ависма" – найбільшого виробника титану в світі. Станом на 2014 рік компанія виробляла понад 90% російського титану та експортувала свою продукцію до півсотні країн. 

Також у березні УНІАН писав, що західні країни залежать від російського титану, без якого їх оборонно-промисловий комплекс та авіація стикнуться з труднощами. 

Загалом за підрахунками спеціалістів, після початку повномасштабної війни західні компанії купили в РФ титану на сотні мільйонів доларів.

Вас також можуть зацікавити новини: