В Угорщині заявили, що для них ордер на арешт Путіна не має обов'язкової сили

Будапешт не буде заарештовувати Володимира Путіна, якщо той в'їде на територію країни.

Міжнародний ордер на арешт військового злочинця Володимира Путіна за воєнні злочини, скоєні в Україні, не має обов'язкової сили для Угорщини.

Про це заявив міністр кабінету міністрів Угорщини Гергель Гуляш, передають Bloomberg і Reuters. Він підкреслив, що Будапешт не буде заарештовувати Путіна, якщо той в'їде на територію країни.

За словами Гуляша, Римський статут не був вбудований в угорську правову систему. Угорщина не оприлюднила частину статуту Міжнародного кримінального суду, яка робила б такий ордер на арешт обов'язковим. Гуляш вважає, що це порушило б Конституцію Угорщини.

"Ми можемо посилатися на угорський закон і виходячи з цього, ми не можемо заарештувати президента Росії... оскільки Статут МКС не був оприлюднений в Угорщині", - сказав Гуляш.

Також він зазначив, що уряд Угорщини "не сформував позиції" щодо ордера на арешт Путіна.

"Ці рішення не найвдаліші, оскільки вони ведуть у бік подальшої ескалації, а не до миру, це моя особиста суб'єктивна думка", - сказав Гуляш.

Як зазначає Bloomberg, документи організації Об'єднаних Націй показують, що Угорщина підписала Римський статут МКС уу 1999 році і ратифікувала його в 2001 році, під час першого терміну прем'єрства Віктора Орбана.

Позиція Угорщини щодо війни в Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан став об'єктом різкої критики з боку своїх союзників по Європейському Союзу і НАТО за підтримку тісних зв'язків із Росією навіть після того, як Путін вторгся в Україну. Це включало виступи проти санкцій ЄС щодо Москви, заборона на постачання зброї в Україну і укладення довгострокового газового контракту Угорщини з Росією.

Нещодавно Орбан заявив, що Угорщині, можливо, доведеться переглянути свої дружні відносини з Росією в майбутньому через зміну геополітичних реалій після вторгнення Москви в Україну.

Ордер на арешт Путіна

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Володимира Путіна і дитячого обмудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у воєнних злочинах, пов'язаних із насильницькою депортацією українських дітей до РФ.

Путіна можуть затримати на вимогу трибуналу в будь-якій з 123 держав світу, які ратифікували Римський статут. Як зазначив головний прокурор МКС, Путін постане перед судом незалежно від того, чи визнає РФ це рішення.

Вас також можуть зацікавити новини: