Правильне навчання бійців допомагає вигравати війни / фото 14 ОМБр Романа Великого

Ветеран армії США Адріан Боненбергер, вважає, що досвідчені ветерани збройних сил з таких країн, як Америка, Німеччина, Великобританія і Франція, можуть як волонтери навчати українських військовослужбовців, передає The Hill.

Він упевнений, що саме правильне навчання бійців допомагає вигравати війни.

"Дехто може заперечити, що наразі навіть дуже досвідчені ветерани мало що можуть запропонувати Україні в її війні самооборони. Навчання на Заході не враховує тактичні міркування, з якими стикаються солдати, які видивляються дрони й атакують від траншеї до траншеї, воюючи в обороні з фіксованих позицій або з будівель. Це справедливе заперечення. Єдині ветерани, здатні на даний момент повноцінно підготувати Україну, - це українські ветерани цієї війни", - зазначив експерт.

Відео дня

Однак, на його думку, "повне навчання" тут не обов'язкове.

"Основою успішних військових дій є тактика і керівництво невеликими підрозділами, і вони суттєво не змінилися за 100 років... Які ці основи? Робота в команді, маневрування в групі та надання людям можливості керувати дедалі більшими групами. Ідеї та технологічні розробки останніх 100 років призвели до посилення децентралізації", - вказав Боненбергер.

Він упевнений, що немає збройних сил, які б застосовували тактику і керівництво невеликими підрозділами краще, ніж військові США та інших країн, які прийняли "егалітарні та меритократичні принципи освіти, а також гуманізм".

Ветеран переконався, що українські військовослужбовці швидко звикають до тактики і керівництва малими підрозділами, які дають змогу вигравати битви на рівні відділення і взводу:

"Я та інші бачили це під час двох поїздок з навчання українських громадян і солдатів у 2022-2023 роках, і це важлива причина, чому ми з ветеранами бойових дій Іраку та Афганістану стали співзасновниками Citizens to Soldiers, International - волонтерської групи, яка прагне допомагати з навчанням".

На думку Боненбергера, Україні потрібно більше, ніж просто зброя: оскільки вона готує чергову хвилю мобілізації, їй також потрібні досвідчені ветерани, які допоможуть навчити цих солдатів основоположним тактикам та ідеям лідерства, які були ключовим компонентом кожної великої армії.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Франція направить в Україну інструкторів для підготовки військовослужбовців.

Однак, Міністерство оборони Франції не підтвердило цю інформацію.

Вас також можуть зацікавити новини: