Допомога знову надходить надто пізно, але добре, що вона є, кажуть експерти / фото facebook.com/UALandForces

Протягом останніх днів Україна отримала додаткові зобов’язання західних партнерів щодо посилення військової і фінансової допомоги. Але обіцяного все ще недостатньо для остаточної перемоги над Росією, пише The New York Times.

Видання зазначає, що нещодавні зобов’язання країн-партнерів були взяті надто пізно, щоб допомогти Україні уникнути втрати позицій на фронті в останні місяці та руйнування українських електростанцій російськими ракетами. 

Голова незалежної дослідницької групи Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан зауважив, що в Україні останні обіцянки партнерів сприймають "з обережним оптимізмом".

Відео дня

"Ми щиро вдячні за будь-яку допомогу, і якщо ми вчасно отримаємо всю необхідну зброю та боєприпаси, це дасть нам шанс стабілізувати лінію фронту. Але цього недостатньо, щоб говорити про звільнення окупованих територій і перемогу як таку", – сказав він.

Як пише NYT, українські чиновники з ентузіазмом сприйняли безпекову угоду зі США, підписану напередодні. Однак вона не містить конкретних гарантій з боку США, а лише зобов’язання для Білого дому співпрацювати з Конгресом для виділення військової допомоги Україні, що може бути проблемою, враховуючи затримки із виділенням останнього пакету такої допомоги.

Більше того, нова угода може бути розірвана будь-якою зі сторін, а це означає, що колишній президент Дональд Трамп, який неодноразово висловлював свою опозицію щодо подальшої підтримки України, може відмовитися від угоди, якщо переможе Байдена на виборах у листопаді.

Пересічні українці не бачать конкретної користі від безпекової угоди із США та іншими країнами.

"Незрозуміло, що саме дадуть нам домовленості про безпеку, коли вони набудуть чинності, чи це просто комунікація. Загалом, що вони означають? Що вони забезпечують? Ніхто не розуміє", — сказав виданню мешканець Києва. 

Західна допомога Україні: останні новини

Як писав УНІАН, країни НАТО не змогли узгодити пропозицію генсека Єнса Столтенберга витрачати 40 мільярдів євро щороку на оборону України. В оборонному альянсі обіцяють, що робота щодо цього узгодження продовжиться.

Також ми розповідали, що країни "Великої сімки" погодили виділення Україні $50 млрд. Кошти передаватимуть із доходів, отриманих від заморожених російських активів.

Вас також можуть зацікавити новини: