Вартість вилученого - 4 мільйони гривень / фото Офісу генерального прокурора

Рівненські правоохоронці перекрили канал збуту бурштину до Туреччини, вилучивши 800 кг каміння.

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора, Рівненська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного збуту, зберігання, перевезення, переробки бурштину (ч. 2 ст. 240-1 КК України).

За попередніми даними слідства, двоє іноземців та троє громадян України налагодили канал збуту виробів із бурштину до Туреччини.

В рамках досудового розслідування за оперативного супроводу Управління СБУ в Рівненській області проведено 4 обшуки у двох виробничих приміщеннях в м. Сарни, де діяли цехи з обробки незаконно отриманого бурштину-сирцю, в одному із закладів громадського харчування в Рівне та вдома у одного з фігурантів справи, який є громадянином іншої держави.

У ході обшуків виявлено та вилучено бурштин-сирець та вироби з нього загальною вагою 800 кг. На «чорному ринку» його орієнтовна вартість – близько 4 млн грн. Також вилучено 31 одиницю обладнання для обробки бурштину, комп'ютерну техніку, грошові кошти (2,3 тис. євро та 17 тис. грн), чорнову бухгалтерію та первинні документи з ознаками підроблення, які використовувалися для легалізації походження виробів із незаконно видобутого «сонячного каменю».

Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно та призначення відповідних гемологічних експертиз.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram