
Про це йдеться в річному звіті "Нафтогазу", передає Економічна правда.
"Грошові вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" в арбітражі за контрактом на транзит газу становлять всього більше 11,7 млрд доларів. Ці вимоги стосуються невиконання умов контракту до 2015 року і будуть розширені з урахуванням претензій 2015 року", - йдеться в документі.
Згідно із звітом, мінімальний обсяг газу, який "Газпром", відповідно до контракту, повинен щорічно транспортувати по території України, становить 110 млрд куб. м, тоді як в 2009-2013 роках він дорівнював в середньому 94 млрд куб. м, а в 2014-му знизилися до 62 млрд куб. м.
Читайте такожФінляндія подала позов до "Газпрому" в Стокгольмський арбітраж
"Нафтогаз" вимагає призначення компенсації за недопоставку обсягів газу для транзиту, в т. ч. з урахуванням того, що тариф на його транзит залежить від обсягу транспортованого газу ", - наголошується в звіті.
Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" в Стокгольмському Арбітражі стосуються також положень контракту на постачання газу в Україну.
"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" повернення понад 12 мільярдів доларів за газ, куплений у "Газпрому" протягом 2010-2014 років за цінами вище ринкових", - вказується в звіті "Нафтогазу".
Таким чином, із звіту компанії випливає, що її позовні вимоги до "Газпрому" сумарно можуть становити 23,7 мільярди доларів.
Як повідомляв УНІАН раніше, загальні позовні вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" становили 16 мільярдів доларів. Разом з тим, "Нафтогаз" мав намір пред'явити "Газпрому" додаткові позовні вимоги в Стокгольмському арбітражі за понесені фінансові втрати при транзиті російського газу до країн Євросоюзу протягом 2015 року.