Церемонія погашення марки відбулася сьогодні / фото УНІАН

"Укрпошта" випустила спеціальну марку з нагоди 50-річчя одеської Гуморини.

Як передає кореспондент УНІАН, церемонія погашення марки відбулася сьогодні в артгалереї Літнього театру Міського саду.

На марці на синьому тлі зображені два моряки з рятувальними колами. Перший - символ, який був придуманий спочатку. Це фігурка в тільнику, на рятувальному колі якої напис: "Перше квітня". Другий моряк - з сивою бородою, на синьо-жовтому колі, який він тримає в руках, написано: "Гуморина". На "старшому" моряку-синьо-жовтий одяг.

Відео дня

Як повідомили в прес-службі мерії міста, першу марку отримав один із засновників Гуморини - Леонід Сущенко. Також марки будуть відправлені іншим засновникам свята - Ігорю Кнеллеру та Олегу Сташкевичу.

Цю ювілейну марку випустила "Укрпошта" до 50-річчя одеської Гуморини, яке відзначається цього року.

Як зазначив заступник Одеського міського голови Олег Бриндак, цей ювілей припадає на час, коли Україна бореться за свою свободу і незалежність і дає жорстку відсіч російським окупантам.

"Вірю, що наступна Гуморина буде проходити в мирній і щасливій Одесі. А перед цим нас чекає головне свято - День Перемоги", - сказав він.

Скриншот Telegram

Гуморина в Одесі

Перша Гуморина в Одесі відбулася 1973 року. 1976 року її заборонили. Відновилося свято сміху наприкінці 1980-х.

У 2014 році Гуморину скасували у зв'язку з 40-денним трауром, оголошеним по Героям Небесної Сотні, у 2015-му – у зв'язку з військовими діями на сході країни, у 2016-му – свято відбулося в обмеженому форматі, у тому числі без карнавальної ходи. 2017 року проведення Гуморини знову відновили. У 2020-2021 роках її скасували через карантин, свято відбулося в режимі онлайн. 2022 року через повномасштабне вторгнення РФ в Одесі замість традиційного святкування пройшла військова "Гуморина-Джавеліна".

В Одесі через повномасштабну війну скасовано проведення традиційних святкувань з нагоди Гуморини, яка цього року відзначає 50-річний ювілей.

Марки під час війни

13 жовтня 2022 року "Укрпошта" заявила про те, що випустить нові марки до Дня захисників та захисниць України. Випуск марок благодійний: частина зібраних коштів буде спрямована на допомогу Збройним силам України.

9 грудня 2022 року голова "Укрпошти" Ігор Смілянський повідомив про випуск нової марки "Херсон-це Україна"

24 лютого 2023 року "Укрпошта" випустила марку " ПТН ПНХ!", присвячену річниці повномасштабної війни Росії проти України.

24 березня 2023 року генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський анонсував випуск нової марки "Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель".

Вас також можуть зацікавити новини: