Коли збирати кукурудзу / фото ua.depositphotos.com

Кукурудза - популярна і невибаглива культура, яка дає хороший урожай в українських умовах. Терміни збирання кукурудзи залежать від сорту рослини і від того, для яких цілей вирощується культура. 

Раніше УНІАН розповідав, коли збирати цибулю на ділянці.

Коли збирають кукурудзу: терміни дозрівання

Оптимальні терміни для збору кукурудзи - протягом серпня. Поспішати зі збором не потрібно, але і затягувати до осені не варто, оскільки ніжні зерна кукурудзи не переносять заморозки. Також урожай може зіпсуватися через часті опадів, тому качани бажано зірвати до початку затяжних дощів.  

Відео дня

Коли збирають кукурудзу для особистого вживання

Щоб кукурудза при варінні була ніжною і соковитою, її збирають злегка недостиглою. Такі качани прекрасно підходять для варіння або приготування консервації на зиму, але не годяться на корм худобі.

Ознаки ранньої стиглої кукурудзи такі:

  • світлий, майже білий колір зерен;
  • зерна легко проколюються нігтем і виділяють багато соку;
  • "волоски" на качані шовковисті і вологі, світлого кольору;
  • листя на качані зеленого кольору і щільно облягає кукурудзу.

Коли збирають кукурудзу в сільськогосподарських цілях

Якщо кукурудзу вирощують для приготування корму для худоби, то збирають культуру на більш пізній стадії, коли в зернах менше води і більше крохмалю. Але на смак така кукурудза занадто жорстка і суха.

Ознаки кукурудзи для годівлі худоби такі:

  • зерна насиченого жовтого або оранжевого кольору (в залежності від сорту);
  • листя на качані сухе і жовте;
  • "волосинки" на кінці качана сухі і коричневого кольору;
  • зерна тверді і насилу проколюються нігтем.

Як зберігати зібрану кукурудзу

Кукурудзу рекомендується зберігати в холодильнику в качанах, не знімаючи верхні листки. Це продовжить термін зберігання і запобіжить висиханню листя. У відділенні для овочів кукурудза в качанах в качанах пролежить приблизно місяць, а очищена і зварена - 1 тиждень. 

Якщо качани заморозити, то в морозильній камері вони можуть зберігатися близько року. Заморозити також можна і окремі зерна. Відокремлені від свіжої кукурудзи і зварені зерна можуть зберігатися в холодильнику 3-4 тижні.

Пізня кукурудза може зберігатися в качанах без холодильника. Для тривалого зберігання рослині потрібне свіже повітря. Розкласти кукурудзу рекомендується на балконі або на горищі з відкритим вікном. Листя не видаляють повністю, але відкривають зверху. В таких умовах кукурудза може зберігатися 3-4 тижні.

Вас також можуть зацікавити новини: