Посівний календар на листопад / фото depositphotos.com

У листопаді садівники і городники готують ділянку до зими і доглядають за озимими рослинами. У листопаді наступають справжні морози і часто випадає перший сніг, тому рослини накривають від заморозків. В останній осінній місяць висаджують рослини в грунт і в теплицю, а також вирощують кімнатні квіти.

Вплив місяця на рослини, їхнє здоров'я і врожайність добре відомий. Місячний календар городника підкаже, які роботи варто проводити з урахуванням фаз місяця.

Місячний посівний календар на листопад 2022

1-2 листопада - перекопування і розпушування грунту, збір насіння і коренеплодів на зберігання, мульчування озимих рослин. Можна білити дерева і обрізати хворі сухі гілки. Не рекомендуються посадки і посіви будь-яких рослин, а також поливи.

Відео дня

3-4 листопада - посадки овочів і зелені в теплиці, а також щавлю, шпинату і цибулі на підвіконні. Можна вирощувати салат на підвіконні. Мінеральні та органічні підгодівлі. Поливи дуже помірні. Вдалі дні для посадки багаторічних квітів. Не можна рихлити землю і обрізати дерева.

5 листопада - посадки і посіви небажані. Проводиться прополка, розпушування грунту, боротьба з шкідниками, мульчування грядок з озимими рослинами і квітами, обрізка малини і суниці.

6-8 листопада - дні повного місяця. Роботи з рослинами не проводяться.

9 листопада - посадка більшості овочів і коренеплодів: озимої цибулі, петрушки, селери, редиски, зимостійкого буряка, моркви. Дозволені підгодівлі і рясні поливи. Вдалий день для посадки ягідних кущів.

10-11 листопада - збирання врожаю на зберігання. Обробка рослин від шкідників і хвороб. Перекопування і розпушування грунту, внесення добрив. Посадка декоративних квітів, укриття троянд на зиму. Скошування газону. Заборонено пересаджувати рослини.

12-14 листопада - посів на зиму моркви, редьки, буряка, шпинату. Мульчування грядок і клумби. Посадка хризантеми, календули, космеї і всіх багаторічних квітів. Побілка стовбурів дерев. Не можна обприскувати рослини ядохімікатами.

15-16 листопада - не рекомендуються посіви, посадки, поливи і підживлення рослин. Можна проводити санітарну обрізку малини і дерев. Викопування бульб і укриття троянд на зиму. Мульчування малини, полуниці і суниці.

17-19 листопада - підгортання тепличних рослин і посадка вигоночних культур. У сонячну і теплу погоду - посів однорічних квітів і троянд. Мульчування саджанців дерев. Не рекомендується замочувати насіння.

20-22 листопада - підзимний посів моркви, кореневої петрушки і буряка. Вигонка цибулі на зелень. Прибирання коренеплодів на зберігання. Сприятливі дні для посадки будь-яких квітів, декоративних чагарників і троянд. Не рекомендується обробляти і удобрювати рослини хімічними засобами.

23-25 листопада - дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

26-27 листопада - підзимний посів салату, моркви, шпинату і буряка. Можна садити озимий часник. Дозволяються рясні поливи, обрізки і прищіпки - рани швидко гояться. Сприятливі дні для посадок будь-яких кущів і дерев.

28-29 листопада - перекопування і розпушування грунту, внесення в неї добрив. Підгортання тепличних овочів. Проріджування сходів і боротьба з бур'янами. Приховування квітів і молодих рослин на зиму. Побілка дерев і очищення старої кори, видалення хворих гілок. Не рекомендуються посіви і пересадки будь-яких овочів, а також посіви квітів в горщиках.

30 листопада - вдалий день для посіву і посадок будь-яких овочів і зелені. Мінеральні та органічні підгодівлі. Поливи дуже помірні. Посадки багаторічних квітів і вічнозелених чагарників, а також ожини і смородини. Не рекомендується обрізати рослини, обробляти від хвороб, шкідників.

Вас також можуть зацікавити новини: