14 квітня - Міжнародний день раптового сміху / фото ua.depositphotos.com  

Яке свято 14 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день раптового сміху, День «Подивися на небо», День «Досягни більшого», День алфавіту Нко.

Читайте такожДень матері 2021: коли відзначаємо, історія та традиції святаУ Канаді - День рожевого, в США - День дельфіна, День колишнього подружжя, День дитячої алопеції, День горіха «пекан», День садівництва, День помічника патологоанатома, в Японії - Фестиваль весни «Такаяма Мацурі», в Індії - Початок сонячного Нового року, День Бхімрао Рамджі Амбедкара, у Грузії - День рідної мови, в Ізраїлі - День пам'яті полеглих «Йом а-Зікарон», у Камбоджі - Кхемерський Новий рік, у Шрі-Ланці - Тамільський Новий рік, на Мальдівах - День мальдівської мови, у Лаосі - Свято зустрічі Нового року «Бун Пімай Лао», у Бангладеш - Бенгальський Новий рік, в Анголі - День молоді, у Південній Кореї - Чорний день, у США, Сальвадорі, Гондурасі, Венесуелі - Панамериканський день.

Пам'ятні дати 14 квітня, річниці та події

У 1543 році завершилася іспанська експедиція Бартоломео Феррело, що відкрила затоку Сан-Франциско. 

У 1611 році принцом Федеріко Цезі вперше було використано слово «телескоп».

У 1828 році американський лексикограф Ноа Вебстер опублікував американський словник англійської мови.

У 1865 році був смертельно поранений 16-й президент США Авраам Лінкольн у результаті замаху на його життя. Наступного дня Лінкольн помер.

У 1871 році в Німеччині був заснований парламент - рейхстаг.

У 1894 році відбулася перша публічна демонстрація кінопроектора Едісона.

У 1912 році британський трансатлантичний пароплав "Титанік" зіткнувся з айсбергом / фото wikimedia.org

У 1909 році була створена англо-перська нафтова компанія, нині - «British Petroleum».

У 1912 році британський трансатлантичний пароплав «Титанік» зіткнувся в Північній Атлантиці з айсбергом. Це був його перший і останній рейс. На момент введення в експлуатацію був найбільшим судном у світі. Розламавшись на дві частини «Титанік» затонув, забравши життя 1496 осіб. 712 врятованих підібрав пароплав «Карпатія». Уламки «Титаніка» спочивають на глибині 3750 м. Уперше їх виявила експедиція Роберта Балларда у 1985 році. Наступні експедиції підняли з дна тисячі артефактів. Носова і кормова частини глибоко пішли в донний мул і перебувають у жалюгідному стані, підйом їх на поверхню в цілості не є можливим. 

У 1927 році в шведському Гетеборзі зійшов із конвеєра перший автомобіль «Вольво». Біля витоків заснування цієї всесвітньо відомої компанії стояли два унікальних інженери Ассар Габріельссон і Густаф Ларсон, які працювали тоді в концерні SKF з виробництва підшипників. 

У 1929 році в Монте-Карло був проведений перший Гран-прі Монако. Це один із найскладніших і престижних етапів гонки «Формули-1» на міській трасі. На сьогодні ця захоплююча гонка залишилася останньою, нарівні з Гран-прі Сінгапуру, гонкою «Формули-1», що проходить міськими вулицями.

У 1956 році Чарльз Гінсберг, Чарльз Андерсен і Рей Долбі продемонстрували свій винахід - перший відеомагнітофон.

У 1980 році була продана перша комерційна відеокасета в Англії - з концертом Гаррі Ньюмена. Ньюман вважається одним із піонерів комерційної електронної музики. Його по праву вважають «Королем сінті-попа».

У 1983 році перший радіотелефон почав продаватися у Великобританії.

У 1991 році з амстердамського музею Ван Гога було викрадено 20 картин на 500 млн доларів. Через 35 хвилин усі вкрадені картини були знайдені в залишеній машині. Але три картини - «Пшеничне поле з воронами», «Натюрморт з Біблією» і «Натюрморт з фруктами» - були дуже порвані. Четверо чоловіків, у тому числі два музейні охоронці, були засуджені за крадіжку й отримали від шести до семи років тюремного ув'язнення. Це вважається найбільшою крадіжкою мистецтва в Нідерландах із часів Другої світової війни.

У 2010 році в Ісландії відбулося виверження вулкана Ейяфьядлаєкудль. Воно тривало кілька днів. Головним наслідком виверження став викид хмари вулканічного попелу, який порушив авіасполучення в Північній Європі.

Яке сьогодні церковне свято

14 квітня церква вшановує пам'ять преподобної Марії Єгипетської / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 14 квітня вшановує пам'ять преподобної Марії Єгипетської, яка 50 років жила в пустелі, молилася і викорінювала в собі гріховні бажання. Вона вважається покровителькою жінок, які каються. До Марії Єгипетської треба звертатися за захистом від пристріту, поганого слова й порчі. У народі день назвали «Мар’я Пролубниця».

Що сьогодні не можна робити

Не рекомендується у цей день що-небудь планувати. Не можна також лихословити та обговорювати людей.

Вас також може зацікавити:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram