Яке сьогодні свято 19 Вересня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 19 вересня за новим стилем вшановує пам'ять мучеників Трохима і Зосима Антіохійських, які в народі вважаються покровителями пасічників і бджолярів.

У народне свято 19 вересня наші предки працювали на пасіці, готували вулики до зимівлі і збирали урожай меду. Пасічники отримували подарунки від знайомих, пригощали рідних продуктами бджільництва, а також виставляли мед на продаж на ярмарках. На обід або на вечерю наші предки обов'язково ставили баночку меду, яким поливали оладки або кашу.

19 вересня обов'язково варто з'їсти вранці натщесерце столову ложку меду і запити її водою, бажано святою. Такий ритуал зарядить здоров'ям і хорошим самопочуттям до кінця року. А розчинений в склянці води мед в цей народне свято допоможе полегшити біль в животі.

Відео дня

Молодь на Трохима і Зосима влаштовувала Трохимові вечірки, на яких юнаки та дівчата вибирали собі пару, щоб встигнути одружитися в осінній період весіль.

За старим стилем церква в цю дату відзначала велике християнське свято Михайлове диво. Наші предки дуже поважали це свято і в честь торжества утримувалися від будь-якої роботи, особливо в полі. У свято 19 вересня було прийнято влаштовувати сімейні зустрічі, на яких родичі повинні обговорити свої старі образи і проблеми, і пробачити один одного. День вважається дуже вдалим для примирення.

19 вересня - знак Зодіаку

Народжена 19 вересня людина за знаком Зодіаку - Діва. Іменинники цього дня за характером добрі і доброзичливі. Вони прагнуть допомогти близьким навіть на шкоду своїм інтересам. Домагаються дуже багато чого в своєму житті завдяки працьовитості, але мають проблеми зі спілкуванням. Звикли вирішувати всі свої проблеми самостійно, їм важко довіритися близьким.

19 вересня свято Україна / фото Pixabay

Що не можна робити 19 вересня

У Михайлове диво наші предки утримувалися від важкої фізичної праці, щоб не розгнівати архангела. Також в це свято не можна зловживати алкоголем і піддаватися обжерливості.

Якщо в цей день ви почули критику від близьких людей, то не варто ображатися і заперечувати сказане. Краще прийміть зауваження до відома.

Не можна починати в цей день нові довгострокові справи, такі як ремонт або побудова будинку, інакше ці справи ніколи не вдасться завершити.

Невдалий день для поїздки і подорожі. Далеко від будинку в цю дату краще не виїжджати.

Мити голову 19 вересня - до проблем з пам'яттю.

Не можна ображати диких і домашніх тварин, бити їх і кричати на них, розводити безлад в хліві.

На Трохима і Зосиму не можна байдикувати і відкладати важливі справи на потім, інакше людину наздожене невдача у всьому задуманому.

Брехати, розпускати чутки, перебільшувати і розповідати чужі таємниці 2 жовтня - до невдач в особистому житті.

Не перераховуйте монети 2 жовтня, щоб не було проблем з грошима.

Прикмети погоди 19 вересня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Бджоли почали заліплювати вхід у вулик - до холодної зими.
  • Якщо в лісі вродило багато грибів, то наступний рік буде маловрожайний.
  • Сильна гроза з частим гуркотом грому в цей день віщує безсніжну зиму.
  • На осиці почало жовтіти листя - до короткого бабиного літа і ранньої зими.
  • Тепла і сонячна погода обіцяє погожу осінь.
  • Південний вітер дме - до хорошого врожаю озимих.
  • На дубі багато жолудів - до суворої і сніжної зими.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: